Doctor Who: Revolution of the Daleks’e Dair Tüm Bilgiler BURADA!

Bu senenin -daha doğrusu önümüzdeki senenin- yeni yıl özel bölümü Revolution of the Daleks 1 Ocak 2021’de yayınlanacak. Hadi gelin bölüme dair diğer bilgilere göz atalım.

On Üçüncü Doktor ve aile, yılın ilk günü BBC One‘da yayınlanacak olan Revolution of the Daleks (Daleklerin Devrimi) adlı aksiyon dolu muhteşem bir bölümle 2021 yılına başlayacak. Bu özel bölümde Yüzbaşı Jack Harkness rolüyle John Barrowman (ki daha önce haberini yapmıştık) ve Arachnids in the UK‘de gördüğümüz iş adamı Jack Robertson rolüyle Chris Noth geri dönüyor. Robertson’ın yaptığı şeyler Doktor’u ve diğerlerini çileden çıkartacak gibi duruyor ancak bu defa başımıza ne işler saracağını görmek için yılın ilk gününü beklemeliyiz.

John Barrowman ve Chris Noth‘un yanı sıra ‘Dame’ Harriet Walter ve Nathan Stewart-Jarrett de Doctor Who kadrosuna katılıyor.

Downton Abbey ve Star Wars: The Force Awakens gibi başarılı işlerle tanınan tiyatro ve sinema oyuncusu ‘Dame’ Harriet Walter ve The Trial of Christine Keller dizisi ile tanınan oyuncu Nathan Stewart-Jarrett Dalekler’in Devrimi’nde yer alacak.

İzleyiciler On Üçüncü Doktor‘u en son The Timeless Children bölümünün sonunda, hiçbir kaçış umudu olmayan yüksek güvenlikli bir uzaylı hapishanesinde mahkum olarak gördüler. Revolution of the Daleks bölümünde Yaz, Ryan ve Graham Doktor’dan çok uzakta, Dünya’dalar ve hayatlarına onsuz devam etmek zorundalar. Ancak çok geçmeden huzur bozucu bir planın işlediğini fark ederler. Dalek‘lerin yer aldığı bir planın. Doktor olmadan bir Dalek ile nasıl mücadele edebilirsiniz? Yüzbaşı Jack’in yardımı olsa bile, ekip şimdiye kadarki en büyük ve en korkutucu mücadelelerinden birini yaşayacaklar…

+ “Revolution of the Daleks” bölümü 1 Ocak 2021 Cuma günü BBC One’da yayınlanacak.

Bölümün fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Kaynak: BBC Stüdyoları Basın Bülteni

Çeviri: Umut ÇEvik

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: