Immersive Everywhere, Time Lord Victorious’a Katılıyor!

Immersive Everywhere bugün, üzerinde İngiltere’nin en uzun soluklu sürükleyici tiyatro gösterisi The Great Gatsby‘nin yaratıcı ekibinin çalıştığı yeni ve sürükleyici tiyatro gösterisi Doctor Who: Time Fracture için bazı ayrıntıları açıkladı.

Resmi olarak BBC Stüdyoları tarafından lisanslanan Doctor Who: Time Fracture gösterisi, 17 Şubat 2021’den itibaren “Immersive | LDN“de sahne alacak ve biletler 11 Nisan 2021’e kadar satışta olacak. “Immersive | LDN” binası 1890’larda inşa edilmiş eski bir askeri tatbikat salonundan çevrilmiş büyük bir gösteri merkezi.

Gallifreyan Coin sahipleri öncelikli rezervasyon hakkına sahiptir.

Time Fracture Ne Anlatıyor?

1940 – Blitz’in (Alman Hava Saldırısı) doruk noktası. Menşei bilinmeyen bir silah, Mayfair’in küçük bir kısmını yok eder ve aynı zamanda uzay ve zamanda bir gedik açar. UNIT, onlarca yıldır Dünya insanlarını gediğin yarattığı tehlikelerden korumak için mücadele etti; ancak çatlak kontrolden çıktıkça UNIT de geri püskürtüldü.

Bildiğimiz Dünya tehlikede. Şimdi öne çıkmanın ve kahraman olmanın tam zamanı. İmkansız yerlere seyahat etmenin, yolculuk boyunca tehditkar canavarlar ve antik uzaylılarla yüzleşmenin, ırkımızı ve güzel gezegenimizi kurtarmak için uzay ve zamanda bir yolculuğa çıkmanın tam zamanı.

Orijinal bir hikaye arkına sahip olan Doctor Who: Time Fracture, izleyicileri Doctor Who dünyasına dalmaya davet ediyor. Hikayenin kalbine yerleştirilen izleyiciler, inanılmaz dünyaları keşfetmek ve o bildiğimiz evreni kurtarmak için bir görev üstlenip uzay ve zamanda seyahat ederken Daleklerle, Siberlerle, Zaman Lordlarıyla ve pek çok garip ve gizemli karakterle karşılaşacaklar.

Projede Kimler Var?

Doctor Who: Time Fracture gösterisi, konukların BBC Stüdyoları‘nın yepyeni çoklu platform hikayesi Doctor Who: Time Lord Victorious’dan bir karakterle tanışmalarına da imkan sağlayacak.

BBC Stüdyoları ile yakın bir işbirliği içinde çalışan yönetmen Tom Maller, yazar Daniel Dingsdale, BBC danışmanı James Goss, yapım tasarımcısı Rebecca Brower ve Immersive Everywhere‘deki yaratıcı ekip, Doctor Who dünyalarını göz alıcı bir şekilde gerçek dünyaya taşıyacak ve izleyicilere Doktor’un maceralarını daha önce hiç olmadığı gibi deneyimleme fırsatı sunacak.

Yönetmen Tom Maller proje hakkında şunları söyledi: “Bu projenin yaratıcı tarafında olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Doctor Who: Time Fracture projesinde dizinin hayranlarının bi’ hayli yüksek olan beklentilerini karşılamakla kalmayıp o beklentileri aştığından emin olmak için BBC Stüdyoları ile birlikte çalışmak, şimdiden keyifli bir deneyim oldu.”

Yazar Daniel Dingsdale ise şunları ekledi: “Doctor Who‘nun yarım yüzyılı aşkın zengin mirasından yola çıkarak, hem diziyi yıllardır takip eden, evreni içine dalmış hayranları hem de daha önce hiçbir bölümü izlememiş yeni izleyiciyi gösteriye çekecek ve seyircileri eğlendirecek bir macera yaratıyoruz. Benzersiz bir keyif sunacak.”

Immersive Everywhere‘in ortak CEO’su Louis Hartshorn şunları söyledi: “Doctor Who‘nun inanılmaz evrenini sadece ve sadece sürükleyici tiyatro gösterisinin yapabileceği bir şekilde hayata geçirmek için BBC Stüdyoları ile kurduğumuz ortaklıktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu büyük ve iddialı yeni gösteride, izleyicilerin Doktor’un dünyasına adım attıklarını ve kendilerini aksiyona her zamankinden daha yakın hissettiklerini görmek için sabırsızlanıyoruz. ”

Süreç Nasıl İlerleyecek?

Doctor Who: Time Fracture‘ın planlandığı gibi 2021’in başlarında başlayacağından eminiz. Hem seyircilerin hem de ekibin güvenliğini sağlamak için gerekli tüm önlemlerin alınacağından da eminiz. Bildiklerimize dayanarak bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. İnşallah bir aksilik yaşanmaz.

Doctor Who: Time Fracture, Birleşik Krallık Hükümeti tarafından geçtiğimiz ay açıklanan sosyal mesafe kurallarına bağlı kalınarak gerçekleştirilecek. Immersive Everywhere, etkinliğe katılamayan müşterilerin biletlerini uygun olan başka bir tarihteki gösteriye eşdeğerindeki bir biletle değiştirebilecekleri değişim politikası uygulayacak. Hem de sorgusuz sualsiz.

Immersive Everywhere, koronavirüs pandemisinin ön saflarında çalışanlara teşekkür amacıyla Doctor Who: Time Fracture‘ın ücretsiz ön gösterimini izleme imkanı sağlayacak. (YN: Detaylar açıklandıkça bilgilendireceğiz.)

Doctor Who: Time Fracture biletleri 20 Ağustos Perşembe günü saat 9’dan itibaren satışta olacak. Fiyatlar 47-57 sterlin arasında değişiyor. Ayrıca müşteriler rezervasyon ücreti de ödeyecek.

Gallifreyan Coin sahipleri, istedikleri gösteriye bilet alabilmek için BURADAN rezervasyon yaptırabilirler!

Biletler 20 Ağustos itibariyle BURADAN satın alınabilir.

Immersive Everywhere; Time Lord Victorious için Eaglemoss Hero Collector, Doctor Who Magazine, Titan Comics, Escape Hunt, Big Finish Productions, Penguin Random House, Maze Theory, BBC Books ve BBC Audio gibi markalarla bir araya geliyor.

[Kaynak: Big Finish Stüdyoları ve BBC Stüdyoları]

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: