Heaven Sent ve Ağlayan Melekler

Published On 17 Nisan 2020 | By Muhammed Uçurucu | Son Yazılar

Eski başyapımcı Steven Moffat, Ağlayan Melekler ile ilgili ilginç bir itirafta bulundu.

Ağlayan Melekler’in aslında 9. sezonun sondan bir önceki  bölümü olan Heaven Sent’te görüneceğini açıkladı. Uluslararası tekrar izleme etkinliği boyunca tweet atarak şunları yazdı:

“Başlangıçta Ağlayan Melek olmasını planlıyordum. Ah, unutmuşum!!”

Eğer bu olsaydı, Ağlayan Melekler 12. Doktor döneminde ilk defa bu bölümde ortaya çıkacaktı. Bunun yerine, Peter Capaldi‘nin Doktor’u ile bir sonraki bölüm olan Hell Bent‘de Gallifrey Kapitol‘un altındaki dehlizlerde göründüler.

Tam olarak hangi kapasitede olduğumuzu bilmesek de, “Peçe/The Veil”in yerini alacağını varsayabiliriz, ancak bu, önemli ölçüde şeyleri değiştirebilirdi. – Peçe/The Veil yavaş hareket ederken, Ağlayan Melekler 10. Doktor’un da Blink’te dediği gibi “Tahmin edeceğinizden çok daha hızlıdırlar.” olarak tanımlanmıştı.

Tweet boyunca Moffat ayrıca Peçe/The Veil’in kökeninden bahsetti:

“Oğlum Joshua, bana gördüğü bir rüyadan bahsetti. Dünya’nın bir yerinde küçük sümüklü böcek benzeri bir yaratık vardı. Çok uzak ve çok yavaştı ama her zaman ona yaklaşıyordu. Ve sonunda geldiğinde onu öldüreceğini biliyordu.”

Bu aynı zamanda Mark Gatiss’in yazdığı “Ice Warriors” bölümünün neden korkutucu olduğunu açıklıyor. Yavaşlar. Ancak acele etmeleri gerekmediğinden, son derece özgüvenli ilerliyorlar. Çünkü sizi zaten yakalayacaklar.

Bir sonraki tweet, bu Pazar (19 Nisan) The Stolen Earth/ Journey’s End hakkında olacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın