Jack Harkness Doktor’un Yerine Geçiyor!

Yüzbaşı Jack geri döndü ve daha önce bundan daha iyi giyinmemişti.

2019 Haziran’ında yayınlanacak olan The Lives of Captain Jack serisinin ikinci sezonunda Yüzbaşı Jack Harkness ile Altıncı Doktor ceketlerini değişecek.

John Barrowman, BBC Stüdyoları ile yapılan anlaşma neticesinde Big Finish Productions‘ın çıkardığı The Lives of Captain Jack serinin ikinci sezonunda eski Zaman Ajanı Yüzbaşı Jack Harkness rolünü tekrar canlandıracak.

The Lives of Captain Jack serisinin ikinci sezonunda, üç yeni hikayede Yüzbaşı Jack; sahte bir haberle, hendek savaşıyla ve Altıncı Doktor‘un giyim zevkiyle başa çıkacak.

1. Piece of Mind, yazan James Goss
Altıncı Doktor Jack’in kollarında öldüğünde Jack, onun yerine devam etmeli. Evren böylesine bir Doktor’a hazır mı?

2. What Have I Done?, yazan Guy Adams
Birinci Dünya Savaşı‘nın savaş alanlarında bir şey siperlerde avlanıyor. Jack, yaralı bir askerin hayatını kurtarmaya çalışmalı.

3. Driving Miss Wells, yazan James Goss
Uzaylı istilaları, çalınan gezegenler ve yanan gökyüzü. Haber sunucusu Trinity Wells herkese dünyanın sonunun geldiği söylüyordu. Bir gün buna inanmayı bıraktı. Acaba fikrini değiştiren yeni şoförü müydü?

Dizinin 2005’teki ekranlara geri dönüşünün ardından The Empty Child bölümünde John Barrowman‘ın Yüzbaşı Jack‘i ile tanıştık ve karakter daha ilk bölümden itibaren unutulmaz hale geldi. Jack Harkness karakteri dizinin başyazarı ve uygulayıcı yapımcısı Russell T Davies‘e ilham kaynağı oldu ve karakter için Torchwood isimli bir yan dizi çekmeye karar verdi.

James GOSS Konuştu!

Big Finish adına The Lives of Captain Jack ve Torchwood serilerinin yapımcılığını üstlenen James Goss, bize bu ikinci sezon hakkında biraz fazlasını anlattı:

“İlk sezonu yaparken çok iyi vakit geçirdiğimiz için başka bir sezon daha yapmak güzel bir fikir gibi gelmişti. Şaşırtıcı bir şekilde, John bizim için zaman bulmayı VE bir ulusun kalbini çalmayı başardı. Colin Baker’ın Doktor’una karşı Jack’in sesini duymak, hepimizin beklediği bir neşe kaynağı.”

Uygulayıcı Yapımcı: Jason Haigh-Ellery, Nicholas Briggs
Yapımcı: James Goss
Metin Editörü: James Goss, Guy Adams
Yönetmen: Scott Handcock
Yazarlar: James Goss, Guy Adams

The Lives of Captain Jack: Sezon 2, Haziran 2019’ta yayınlanacak. Şu an ön siparişe özel indirimli fiyatları (CD formatında 24.99 sterlin, dijital formatta 19.99 sterlin) ile Big Finish’in sitesinden sipariş edebilirsiniz. Ön satış sonrası ise normal fiyatlarına (CD formatında 34.99 sterlin ve dijital formatta 29.99 sterlin) yükselecek.

www.bigfinish.com / Twitter: @BigFinish / Facebook: TheBigFinish / Instagram: @BigFinishProd

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: