Jack Harkness Doktor’un Yerine Geçiyor!

Published On 2 Mayıs 2019 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Yüzbaşı Jack geri döndü ve daha önce bundan daha iyi giyinmemişti.

2019 Haziran’ında yayınlanacak olan The Lives of Captain Jack serisinin ikinci sezonunda Yüzbaşı Jack Harkness ile Altıncı Doktor ceketlerini değişecek.

John Barrowman, BBC Stüdyoları ile yapılan anlaşma neticesinde Big Finish Productions‘ın çıkardığı The Lives of Captain Jack serinin ikinci sezonunda eski Zaman Ajanı Yüzbaşı Jack Harkness rolünü tekrar canlandıracak.

The Lives of Captain Jack serinin ikinci sezonunda, üç yeni hikayede Yüzbaşı Jack sahte bir haberle, hendek savaşıyla ve Altıncı Doktor‘un giyim zevkiyle başa çıkacak.

1. Piece of Mind yazan James Goss
Altıncı Doktor Jack’in kollarında öldüğünde, Jack onun yerine devam etmeli. Evren böylesine bir Doktor’a hazır mı?

2. What Have I Done? yazan Guy Adams
Birinci Dünya Savaşı‘nın savaş alanlarında bir şey siperlerde avlanıyor. Jack yaralı bir askerin hayatını kurtarmaya çalışmalı.

3. Driving Miss Wells yazan James Goss
Uzaylı istilaları, çalınan gezegenler ve yanan gökyüzü. Haber sunucusu Trinity Wells herkese dünyanın sonunun geldiği söylüyordu. Bir gün buna inanmayı bıraktı. Acaba fikrini değiştiren yeni şoförü müydü?

Dizinin 2005’teki ekranlara geri dönüşünün ardından The Empty Child bölümünde John Barrowman‘ın Yüzbaşı Jack‘i ile tanıştık ve karakter daha ilk bölümden itibaren unutulmaz hale geldi. Jack Harkness karakteri dizinin başyazarı ve uygulayıcı yapımcısı Russell T Davies‘e ilham kaynağı oldu ve karakter için Torchwood isimli bir yan dizi çekmeye karar verdi.

James GOSS Konuştu!

Big Finish adına The Lives of Captain Jack ve Torchwood serilerinin yapımcılığını üstlenen James Goss, bize bu ikinci sezon hakkında bir şey fazlasını anlattı:

“İlk sezonu yaparken çok iyi vakit geçirdiğimiz için başka bir sezon daha yapmak güzel bir fikir gibi gelmişti. Şaşırtıcı bir şekilde, John bizim için zaman bulmayı VE bir ulusun kalbini çalmayı başardı. Colin Baker’ın Doktoruna karşı Jack’in sesini duymak, hepimizin beklediği bir neşe kaynağı.”

Uygulayıcı Yapımcı: Jason Haigh-Ellery, Nicholas Briggs
Yapımcı: James Goss
Metin Editörü: James Goss, Guy Adams
Yönetmen: Scott Handcock
Yazarlar: James Goss, Guy Adams

The Lives of Captain Jack: Sezon 2, Haziran 2019’ta yayınlanacak. Şuan ön siparişe özel indirimli fiyatları (CD formatında 24.99 sterlin, dijital formatta 19.99 sterlin) ile Big Finish’in sitesinden sipariş edebilirsiniz. Ön satış sonrası ile normal fiyatlarına (CD formatında 34.99 sterlin ve dijital formatta 29.99 sterlin) yükselecek.

www.bigfinish.com / Twitter: @BigFinish / Facebook: TheBigFinish / Instagram: @BigFinishProd

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir