UNIT ve River Song Karşı Karşıya

UNIT: Incursions, Doktor‘un Karısı’nın UNIT‘e meydan okuduğu hikaye, yayınlandı. Jemma Redgrave‘in Kate Stewart, Ingrid Oliver‘ın ise Osgood olarak yer aldığı hikayede, Kate ve Osgood galaksilerarası uzmanlığı olan bir arkeolojist, doğanın kendisi ve hatta ölümün kendisi ile karşı karşıya gelecekler.

İşler Kızışıyor

Gezegenimize karşı olan tehditlerin tek bir şekli yok. Tehlike bazen uzaylı ziyaretçiler, bazen toprağın altından gelen farklı ırklar ve bazen de büyük bir silah ve fantastik bir saç modeli ile karşımıza çıkıyor.

Tehdit her ne olursa olsun, düşman her kim olursa olsun, UNIT dünyayı savunmaya hazır.

Dört saatlik bu destansı sesli hikayede Jemma Redgrave, Ingrid Oliver, Alex Kingston ve Warren Brown‘ın seslendirmeleri ile dinleyeceğimiz maceraların kısa tanıtımları da şu şekilde:

8.1 This Sleep of Death yazan Jonathan Morris

UNIT‘in karanlık sırrı, Abbey Marston. Uzay ve zamanın, yaşam ve ölümün kurallarının askıya alındığı bir yer. Kaybettiklerimizi hatırlamanın bazı sonuçları olan bir yer… UNIT, ölü bir adam tarafından tehdit edilmekte. Kate Stewart‘ın Abbey Marston‘a dönmekten ve ölümü uykusunda rahatsız etmekten başka bir şansı yok. Fakat Static beklemede…

8.2 Tempest yazan Lisa McMullin

Gezegenin hava durumunda bir takım gariplikler meydana geldiğinde Osgood endişelenmeye başlar. Akabinde ise Sam Bishop ile birlikte uzak bir İskoç adasına, hava ile konuşan ilginç ve yaşlı bir kadın ile görüşmeye giderler. Bu sırada Kate Stewart derin bir denizde, garip şeylerin yaşanmakta olduğu bir petrol kuyusuna gider. Bir fırtına yaklaşmaktadır. Ve bu fırtına, gezegeni sona doğru sürükleme ihtimali taşımaktadır.

8.3 The Power of River Song Bölüm 1 yazan Guy Adams

UNIT, kurnazlıkların yaşanabileceğini bildiği için, çığır açan yeni bir enerji sisteminin devreye girişini takip etmek üzere göreve atanmıştır. Yakınlarında, Osgood ve Üsteğmen Bishop gizemli ortadan kayboluşlar ve trans-temporal fenomenlerin ortaya çıkışını incelemektedir. Kate, Yönetici‘ye bazı sorular sormak istemektedir; ancak garip bir şekilde neler olduğu anlaşılamamaktadır… ta ki bir cinayet yaşanana dek.

8.4 The Power of River Song Bölüm 2 yazan Guy Adams

Enerji istasyonunda cansız bir beden vardır. River Song ise baş şüphelidir. Kate ise kurbanın kimliğinden dolayı endişelidir.

Bu sırada Sam ve Jacqui Vikinglerin peşindedirler, Osgood ise kendini zamanın dışında bulur. Tehlikeli avcılar Dünya‘ya dikkat kesilmişken River Song’un güçlerini harekete geçirmek her şeyin sonunu getirebilir…

Devamlılıklara Dikkat!

Jonathan Morris‘in yazdığı This Sleep of Death, Altıncı Doktor‘un macerası olan Static‘in devamı niteliğindedir. Static, 2017 Aralık ayında Aylık Maceralar‘ın bir bölümü olarak yayınlanmıştır. UNIT‘in içine düştüğü bu macera gerçekten de ürkütücü bir hikaye olacaktır.

Lisa McMullin hikayesi Tempest‘da UNIT ekibi İskoçya, Hebrides‘in aşağı tarafındaki petrol kuyularında görevdedir ve burada buz gibi bir rüzgar esmektedir. Guy Adams‘ın hikayesi The Power of River Song‘da iki partner; UNIT‘in gizemli ve kıvırcık saçlı yöneticiye, tamamıyla yenilenebilir bir enerji türüne dair bir projede yardım ettiğini keşfeder. Bu görevde, bir ekip zaman için büyük bir fedakarlıkta bulunmak zorunda kalacaktır.

Ve Matt Fitton’a Veda

Bu hikayeye dair Matt Fitton‘ın UNIT üzerine özel bir notu var. “Senaryo editörü olarak beş yıl ve sekiz seriden sonra UNIT‘e veda etme vaktim geldi. Lisans süresinin uzatılması ve Big Finish‘in ilk sesli serisinde UNIT, tüm o çekişmeli süreci yönlendirmişti. Yapımcı David Richardson‘a bana bu yeni oyuncaklarla oynama fırsatı verdiği için, Ken Bentley‘e ise yıllar boyunca bana verdiği tüm tavsiyeler ve yönlendirmeler için minnettarım. UNIT geçici bir süreliğine dizi evreninden ayrılmış olsa da sesli hikayelerde UNIT‘in 12.Doktor ve iki Osgood ile Dünya‘yı savunduğu bir dolu hikaye olacaktır. Bu güzel görevimi Andrew Smith‘e devrediyorum. Görevi layığıyla yerine getireceğine eminim.”

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir