Paul McGann’ın Doktor’u ve Eric Roberts’ın Efendi’sinin Buluşması

Day of the Master hikayesi zaten başlı başına bir heyecan kaynağı. Ama Paul McGann’ın Doktor’u ve Eric Roberts’ın Efendi’si bir araya gelirse… işte o zaman bu bir efsane olur.

Ravenous 4, Doctor Who sesli hikayelerinde Sekizinci Doktor‘un muhteşem bir fikri içeren hikayesidir. İki bölümlük finali ile Day of the Master hikayesi, Doktor‘un ezeli düşmanı Efendi‘nin dört farklı rejenerasyonunu içerisinde barındırıyor. Yani Doktor‘un birden fazla Efendi ile karşılacak olması bu hikayeyi daha da göklere yükseltiyor.

Belki de Efendi ile buluşacak oluşumuzu bu denli heyecanlı kılan şey, bu buluşmanın Sekizinci Doktor döneminde geçiyor olması. Bu da, televizyon filmindeki rejenerasyonu ile karşılaşması demek oluyor, Eric Roberts‘ın canlandırdığı rejenerasyonla.”

Hikayenin yayınlandığında, McGann‘ın Doktor‘u ve Roberts‘ın Efendisi birlikte ekranda göründüğünden beri tamı tamına 23 yıl geçmiş oluyor. Acaba Doktor‘un ezeli düşmanı ile karşılaştığındaki tepkisi ne olacak? Merak konusu.

Açık konuşmak gerekirse, televizyon filmi pek popüler hikayelerden biri değil. Kötü olduğundan değil (Paul McGann Doktor karakterini canlandırırken kötü olamaz bu yapım!) ama bariz eksikleri vardı. Benim pek anlayamadığım sebeplerle Eric Roberts‘ı Efendi rolünde görmeyi sevmeyenler de vardı.

Kabul etmek gerek, bu yeniden buluşma oldukça heyecanlı bir proje. Macqueen‘in Efendi’si McGann‘ın Doktor‘u ile daha uyumlu olsa da, Roberts‘ın Efendi‘si daha öncesinde bizlerleydi.

Ayrıca Sekizinci Doktor‘un en son bir hikayede bu Efendi ile karşılaşması oldukça hareketli olmuştu. Macqueen‘in Sekizinci Doktor‘un yeni yüzüne olan tepkisi Dark Eyes 2 hikayesinde dinlenesi bir kayıt olarak yer almakta. Fakat Roberts‘ın tepkisi ne olacak acaba?

Geri Dönüş

The Diary of River Song: Series Five‘da oldukça havalı ve daha uygun bir biçimde kendini yeniden tanıtması ise ayrı bir karizma anı. Televizyon filminde tamamen harcanmış gibi gözüküyordu. Ancak River‘ın hikayesinde kendi ihtişamıyla yer alıyor.

Bu hikayenin akışı ve o efsane karşılaşmayı heyecanla bekliyor olacağım.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: