Peter Capaldi’ye Veda Ederken

Published On 25 Temmuz 2018 | By Hilal İrem Yamakoğlu | Son Haberler

Merhaba. Bu akşam ilk blog metnimi yazmaktayım. Güzel olacağına inanıyorum. Şimdiden okuduğunuz için teşekkürler.

Peter Capaldi’nin yani elli dört yıllık Doctor Who dizisinin on ikinci doktoru olan kişidir. Bildiğiniz gibi yine bir rejenerasyon ve bir veda gerçekleşti. Bu bazı hayranlarda üzüntü doğururken bazılarında ise bir heyacan yarattı.
Şimdi ben bu yazıda Peter Capaldi’ye olan hayranlığımı,onun hakkındaki düşüncelerimi ve Doctor Who dizisindeki performansını anlatmaya çalışacağım.

Gerçekten Peter Capaldi’nin hayranı olduğum kanaatindeyim. Filmlerini,yaptığı eylemleri takip etmeye çalışıyorum. Hatta onunla birgün tanışmak bile istiyorum. Bunlar benim dizi dışındaki görüşlerim. Zaten Peter Capaldi’yi bu diziyle tanıdım ve hayran oldum.

Doctor Who’da ise sekizinci ve dokuzuncu sezonları harikaydı. Evet bazı hayranlar şöyle düşündü “Yeni Doktor yaşlı,bu dizi benim için bitmiştir,bu sezon kötüydü” gibi söylemler oluştu. Ben bunlara katılmıyorum. Çünkü Bu Doktor hayatı boyunca bu diziyle büyümüş,onda oynayacağı günü beklemiş. Evet bunlar tek sebep değil,biliyorum yetmez. O zaman devam edeyim. Bunun yanında ilk doktorlar da yaşlıydı. Eğer onlar bu dizide oynamasaydı belki bu macera hiç başlamazdı. Ya da iki bin beş yılında yeniden ayağa kaldırılmasaydı…

Peter Capaldi’nin yaşlı olması onu daha şirin yapmamış mı sizce,ayrıca hareketleride biraz çocukça değil mi?

Aslında bu doktorda şunu öğrenmeliyiz bazen geçmişimizden kaçamayız ama onunla yüzleşip korkularımızı yenmeliyiz,geçmişimizden ders alıp aynı hataları tekrar yapmamalıyız. Tabi bunu doktor için pek söyleyemem.
Peter Capaldi yaşlı,ama ruhu genç,enerjik ve birazcıkta yaşlılıktan olsa gerek huysuz. Oynadığı en güzel bölümler aslında hepsi ama en favori beş bölümüm Heaven sent,hell bent,mumyalı bölüm,sihirbazın çırağı,doktor gizem geri dönüyor ve yedi kocalı river song bölümleriydi.

Onuncu sezona ne kadar laf etmek istemesemde ilk birkaç bölüm hariç pek güzel değildi. Keşke bir imkan olsa da onuncu sezon tekrar yazılsa. İlk bölüm güzeldi mesela. Pilot hikayesini değiştirerek yapsalar harika olur. Smile bölümü ve Bill’in Doktor’u arkadaşlarıyla tanıştırdığı bölümde iyiydi. En anlamsız şey ise keşişler ve Bill’in ölüm şekliydi.

Tatsız şeyleri bırakıp şu son zamanlarında güzel anıları tazeleyelim.

Ben de etki bırakan şeylerden biri de Peter Capaldi’nin habire yerde olmasıydı. Dokuzuncu ve onuncu sezonlarda onu yerde görmek daha mümkündü. Tardis’te babannemin tabiriyle kuru yere yatmayı özler herhalde. Tabi ben ve her hareketinden etkilenen hayranları da… En çok da onun aksanı ve o güzel gülüşünü özleyeceğim.

-Yazımın devamı inşallah en yakın zamanda gelecek.

Like this Article? Share it!

About The Author

One Response to Peter Capaldi’ye Veda Ederken

  1. Hilal irem yamakoğlu says:

    Sevmeyenlere söylüyorum. AFERİN SİZE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir