TIME LORD VICTORIOUS: BBC Books’dan Müjdeli Haberler Var!!

Time Lord Victorious, yani çoklu platform hikayesinin kitap ayağında BBC Books’dan bazı haberler var!!

Time Lord Victorious; evrenin Karanlık Çağları’nda, Tanrılar’ın bile henüz genç olduğu bir dönemde geçiyor. Bu eşsiz hikayede birkaç Doktor’un evreni aşarak gezegenlerini korkunç bir ırktan koruma çabalarını takip edeceğiz.

Time Lord Victorious ‘da Sekizinci, Dokuzuncu ve Onuncu Doktor karakterleri yer alacak. Bu karakterlere Rose Tyler, Dalekler ve Oodlar eşlik ediyor olacak. Elbette ki hepsi bu kadar değil. Geri kalan detaylar gelecek aylarda açıklanmaya devam edecek.

Steve Cole imzalı The Knight, The Fool and The Dead ve Una McCormack imzalı All Flesh Is Grass Birleşik Krallık ve Amerika’da yayınlanacak.

“Doctor Who:The Knight, The Fool and The Dead”. Yazar: Steve Cole

Kazalar olana dek, sonsuza dek yaşıyoruz. Tıpkı evrendeki diğer herkes gibi.

Doktor, Karanlık Çağlar’a doğru bir yolculuk yapıyor; yaşamın yeni yeni filizlendiği ve ölümün yabancı olduğu bir döneme…

Sonra Kotturuh ortaya çıkıyor. Kozmos boyunca ölümlülük saçan bir varlık. Kozlarını paylaşıyorlar ve diğer tüm ırkların yaşamaya hakkı olduğuna karar veriyorlar. Canlılar ilk kez ölümün korkusuyla sarsılıyor. Ve onlar, onlar için yeni bir keder çeşidi olan ölümden kaçmak için her şeyi yapabilirler.

Doktor ise ölümü aldatmak konusunda oldukça tecrübeli. Sonunda ölümün kaynağını durdurma şansını elde ediyor. Kotturuh’un peşine düşüyor. Yaşamın kazanması için her şeyi değiştirmeye hazır.

Ve bu kişi sadece Zaman Lordları’nın sonuncusu değil. O, Galip Zaman Lordu.

Doctor Who: The Knight, The Fool and The Dead kitabı, ciltli olarak BBC Books  tarafından 1 Ekim 2020’de, £9.99’dan satışa çıkarılacak.

“Doctor Who: All Flesh Is Grass”. Yazar: Una McCormack

Bir Zaman Lordu bile geçmişi değiştiremez.

Bir çölü, ölü bir gezegeni…

Ancak, küllerinden yükselen bir biyo-kubbe vardır. Orada, yaşam filizlenmekte ve yayılmaktadır. Çalılıklar ve renkli kabuğu olan birçok kanatlı böcek vardır. Bir de bir başına tutulan duygusal varlık. Günlerini böceklerle konuşarak ve ıssız bahçesiyle uğraşarak geçirmektedir. Bu Inyit‘tir. Kotturuhlar’ın sonuncusu.

All Flesh Is Grass‘da Karanlık Çağlar’a geri götürülüyor. Onuncu Doktor, Kotturuh’u/ölümü durdurmaya ve evrene yaşamı getirmeye ant içer. Ancak yaşamı getirmeyi umsa da hiçbir şey değişmez ve çevresindeki herkes ölmektedir. Ölüm her yerdedir. Artık eski benlikleriyle yüzleşmelidir. Bunlardan biri, en büyük düşmanlarıyla aynı kulvardadır ve diğeri ise yaşayan ölülerle dolu bir gemiye adam topluyordur. 

Doctor Who: All Flesh Is Grass BBC Books tarafından 10 Aralık 2020’de yayına sokulacak vefiyatı £9.99 olacak.

Yazarlar Hakkında

Steve Cole, bir editör ve bir çocuk kitabı yazarıdır. Kitapları üç milyon satmıştır. En büyük başarısı olan Astrosaurs, Birleşik Krallık çocuk kitapları ilk 10’una girmiştir. Birkaç Doctor Who eseri de yine çok satanlar arasında yerini almıştır.

Una McCormack, New York’ludur ve çok satanlar listesine alışkın bir yazardır. Dört adet Doctor Who romanı yazmıştır. The King’s Dragon and The Way through the Woods (Onbirinci Doktor, Amy, ve Rory); Royal Blood (Onikinci Doktor ve Clara) ve Molten Heart (Onüçüncü Doktor, Yaz, Ryan ve Graham). Kendisi ayrıca sayısız Big Finish yapımında yazar olarak yer almıştır.

You may also like...

2 Responses

  1. 21 Eylül 2020

    […] da BBC Books ve Big Finish‘in Time Lord Victorious’a dair yaptıkları açıklamalar yer alacaktı […]

  2. 3 Ekim 2020

    […] 13 Mayıs 2020 tarihinde yaptığımız haberde de bahsettiğimiz gibi çoklu platform hikayesi Time Lord Victorious serisi dahilinde iki roman yayınlanacaktı. Bu romanlardan ilki olan Steve Cole imzalı The Knight, The Fool and The Dead kitabı geçtiğimiz gün yayınlandı. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir