Time Lord Victorious: Titan Comics de Seriye Dahil Oldu

Titan Comics, BBC Stüdyoları‘nın yeni çoklu platform hikayesi Time Lord Victorious‘a Eylül ayında dahil olacak olan çizgi romana dair açıklamalarda bulundu.

İlk duyurusu Nisan ayında yapılan Time Lord Victorious hakkında yayınladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz. (YN: Aslında burada, kısa da olsa, serinin ilk duyurusuna dair bir açıklama yer alacaktı. Ancak vazgeçtik ve direkt olarak sitedeki habere yönlendirmek istedik.)

Burada da BBC Books ve Big Finish‘in Time Lord Victorious’a dair yaptıkları açıklamalar yer alacaktı ama onları da çıkardık ve direkt habere yönlendirmek istedik.

Özeti hızla geçtik ve haberin esasına geldik. 🙂

Titan Comics, 2 Eylül 2020’de Doctor Who: Time Lord Victorious adında iki sayılık uzun bir çizgi roman yayınlayacaklarını duyurdu. Doktor’un en ölümcül düşmanı Dalek‘ler ilk defa bir Titan Comics çizgi romanında görünecek. Doktor, eski düşmanlarıyla bir kez daha yüzleştiğinde, kısa sürede bir şeylerin ters gittiğini anlayacak. Zaman tamamen yanlış ve Dalekleri bile korkutan bir şey geliyor.

Titan Comics’in Doctor Who çizgi romanları editörü Jake Devine şunları söyledi. “Titan Comics’in çizgi romanı oldukça özel. Çünkü en son On Üçüncü Doktor‘un son çizgi romanında gördüğümüz Onuncu Doktor da yer alıyor. Ve henüz zaman karşısında mutlak bir zaferine ulaşamadı. Doktor’un geleceğine ufak bir bakış atması ve kendi karanlık geleceğinden haberdar olması gerçekten heyecan verici.”

Time Lord Victorious #1, Eisner adayı Jody Houser tarafından yazıldı ve Titan Comics‘in devam eden serisi olan Doctor Who: The Thirteenth Doctor‘un yaratıcı ekibininde de yer alan Roberta Ingranata ve renklendirmeci Enrica Eren Angiolini‘nin de çalışmalarını barındırıyor.

Time Lord Victorious‘un ilk sayısı, koleksiyoner hayranlar için beş farklı kapakla birlikte yayınlanacak. Bu kapaklar arasında Lee Binding‘in resmi Time Lord Victorious görseli de yer alacak.

Ayrıca Andie Tong ve Priscilla Petraites‘in çizim kapakları ve Hendry Prasetya‘nın metalik mürekkep ve mavi mürekkep ile çizilen Dalek eskizi kapağı mevcut olacak.

Doctor Who: Time Lord Victorious #1, 2 Eylül 2020 Çarşamba günü piyasaya çıkacak ve dünya çapında Temmuz ayının Diamond Previews kataloğundan sipariş verilebilir ya da Forbidden Planet ve Comixology gibi çizgi roman platformlarında dijital formatta ön sipariş verilebilir.

Çizgi roman her ne kadar Time Lord Victorious adıyla duyurulmuş olsa da adı daha sonra Defender of the Daleks değiştirildi. Yani Defender of the Daleks #1 ve Defender of the Daleks #2 olarak iki sayı yayınlanacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir