Titan Comics, 13. Doktor ve 12. Sayı

Published On 21 Eylül 2019 | By Duha Can Cankaya | İncelemeler

Doctor Who: The Thirteenth Doctor #12 efsane bir konuk ile karşımızda: the Corsair!

Titan Comics‘in Doctor Who: The Thirteenth Doctor serisi üç muhteşem hikaye ile ilk yılını doldurdu. Oniki sayı boyunca Doktor, Yaz, Graham ve Ryan maceralarına devam etti, evrenin en tahmin edilemez köşelerine yolculuk ettiler. Yazar Jody Houser, ilk sayıdan beri muhteşem bir ekiple ekranda gördüğümüz ekibi sayfalara aktardı. Bu da, gelecek yıla dek göremeyeceğimiz ekiple özlem giderebilmemize olanak sağladı.

The Corsair

Onüçüncü Doktor ve yol arkadaşlarının üçüncü ve senenin sonuncu çizgiroman hikayesi Old Friends‘de Doktor, eski arkadaşı ve bir Zaman Lordu olan The Corsair ile bir araya geliyor. Okuyucular bu efsanevi karşılaşmayı hemen hatırlamayabilir tabi. The Corsair karakteri Neil Gaiman tarafından yaratılmış bir karakterdi. Karakterden ilk kez, 2011 yılında yayınlanan bölüm olan The Doctor’s Wife isimli bölümde bahsedilmişti.

Niag’ın Cevheri çalınmıştır ve Doktor‘un da onu çalan kişi olduğu yönünde suçlamalar vardır. Tam bu noktada Doktor ve The Corsair‘in yolları kesişir. Çünkü esas hırsız The Corsair‘den başkası değildir. The Corsair onu tutan kişinin ona verdiği bir sonraki hedefi çalmak üzere harekete geçer ve herşeyden bir haber olan Tardis Ekibi‘ni de peşinde sürükler.

11. Sayı

11.Sayı Doktor‘un korkunç bir ifşası ile sonlanmıştı. Bir gökyüzü şehri olan Raddplina‘dan kurtardıkları Yıldız Balinası‘nı, patronuna götürmesi gerektiğini söylemişti The Corsair. Ve bunu yoldaşları geride bırakıp, Doktor ile yalnız yapması gerektiğini belirtmişti. Sonradan öğrendiğimiz esas kötü nokta ise şuydu: The Corsair’in patronu The Hoarder çıkmıştı. Bu çizgiroman serisini takip eden eski okuyucular şu an hatırlayıp da sinirlendi. Zira The Hoarder denen bu kemik torbası zorba, serinin ilk hikayesi olan A New Beggining‘de yer almıştı.

 

Gelelim 12. Sayıya

12. sayının açılış sahnesinde işler pek de Doktor‘un tarafında ilerlemiyor. The Corsair ve Doktor ne yazık ki the Hoarder tarafından hapis edilmiş durumda. Bu esnada Yaz, Ryan ve Graham ise halen Raddplina‘da kalmış durumdalar. Bu hapis durumu iki, Zaman Lordu arasında bir espri konusu haline gelmiş durumda. Bu esprilerin ardındaki komik yazarımız ise Richard Starkings’ten başkası değil.

12. Sayı hikaye işlenişi bakımından belki de çoğu Whovian‘ın en sevdiği sayı olacak. Bazı ters köşelerde tanıdık yüzleri görmek mümkün. Bu güzel yönler sebebiyle 13’ün çizgiroman serisinin ikinci yılını görmek için sabırsızlanacaksınız.

Kasım Gelsin…

An itibariyle ara vermiş olan seri Kasım ayında geri dönecek. Ve  dönüşündeki ilk sayısı bir Bayram Özel sayısı olacak.

Sabırsızlanıyoruz!

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın