Whoopi Goldber David Tennant’a İlk Kadın Doktoru Canlandıran Kişi Olmak İstediğini Söyledi

Published On 11 Şubat 2019 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

The Sister Act oyuncusu Goldberg, David Tennant‘ın podcastına katıldı. Doktor rolünü canlandıran ilk kadın oyuncu olmak istediğini ancak geri çevrildiğini söyledi.

“Rolü canlandıran ilk kadın oyuncu olmak istemiştim. Doctor Who‘nun bir Amerikan versiyonu çekilir ve New York‘da bir macera olursa orada olacağım.” dedi.

Neden Doctor Who‘yu sevdiği sorulduğunda “Bizim (Amerika’da) bir Doctor Who‘muz yok. Zaman ve uzayda gezinen, kimi zaman gözlemci olup kimi zaman da yardıma koşan bir karakter bizde yok. Bunun düşüncesi bile beni mutlu ediyor.” dedi.

Goldberg bilimkurgu yapımlarına yabancı değil. Kendisi Star Trek: The Next Generation‘da Guinan karakterini canlandırmıştı.

David Tennat‘ın yeni başladığı podcastler şimdiden büyük bir olay olacak gibi görünüyor. David Tennat’ın podcast programı olan “David Tennant Podcast With…“in üçüncü bölümünde ilk kadın Doktor’umuz Jodie Whittaker‘ın konuk olacağı, Tennant‘ın kendisi tarafından duyuruldu. Yayının 12 Şubat’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın