Whoopi Goldber David Tennant’a İlk Kadın Doktoru Canlandıran Kişi Olmak İstediğini Söyledi

Published On 11 Şubat 2019 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

The Sister Act oyuncusu Goldberg, David Tennant‘ın podcastına katıldı. Doktor rolünü canlandıran ilk kadın oyuncu olmak istediğini ancak geri çevrildiğini söyledi.

“Rolü canlandıran ilk kadın oyuncu olmak istemiştim. Doctor Who‘nun bir Amerikan versiyonu çekilir ve New York‘da bir macera olursa orada olacağım.” dedi.

Neden Doctor Who‘yu sevdiği sorulduğunda “Bizim (Amerika’da) bir Doctor Who‘muz yok. Zaman ve uzayda gezinen, kimi zaman gözlemci olup kimi zaman da yardıma koşan bir karakter bizde yok. Bunun düşüncesi bile beni mutlu ediyor.” dedi.

Goldberg bilimkurgu yapımlarına yabancı değil. Kendisi Star Trek: The Next Generation‘da Guinan karakterini canlandırmıştı.

David Tennat‘ın yeni başladığı podcastler şimdiden büyük bir olay olacak gibi görünüyor. David Tennat’ın podcast programı olan “David Tennant Podcast With…“in üçüncü bölümünde ilk kadın Doktor’umuz Jodie Whittaker‘ın konuk olacağı, Tennant‘ın kendisi tarafından duyuruldu. Yayının 12 Şubat’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir