Whoopi Goldber David Tennant’a İlk Kadın Doktoru Canlandıran Kişi Olmak İstediğini Söyledi

The Sister Act oyuncusu Goldberg, David Tennant‘ın podcastına katıldı. Doktor rolünü canlandıran ilk kadın oyuncu olmak istediğini ancak geri çevrildiğini söyledi.

“Rolü canlandıran ilk kadın oyuncu olmak istemiştim. Doctor Who‘nun bir Amerikan versiyonu çekilir ve New York‘da bir macera olursa orada olacağım.” dedi.

Neden Doctor Who‘yu sevdiği sorulduğunda “Bizim (Amerika’da) bir Doctor Who‘muz yok. Zaman ve uzayda gezinen, kimi zaman gözlemci olup kimi zaman da yardıma koşan bir karakter bizde yok. Bunun düşüncesi bile beni mutlu ediyor.” dedi.

Goldberg, bilimkurgu yapımlarına yabancı değil. Kendisi Star Trek: The Next Generation‘da Guinan karakterini canlandırmıştı.

David Tennat‘ın yeni başladığı podcastler şimdiden büyük bir olay olacak gibi görünüyor. David Tennat’ın podcast programı olan “David Tennant Podcast With…“in üçüncü bölümünde ilk kadın Doktor’umuz Jodie Whittaker‘ın konuk olacağı, Tennant‘ın kendisi tarafından duyuruldu. Yayının 12 Şubat’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir