10. Yılında Sinemalarda: “The End of Time”

David Tennant‘ın Doktor rolünden ayrılışı üzerinden tam 10 yıl geçti. İnanması zor ama doğru; on yıl önce kalplerimizi perişan halde bırakan bölüm The End of Time‘ı izlemiştik.

Acı da olsa kalplerimize kazınan bu efsanevi bölümü yeniden hatırlamak adına, BBC Stüdyoları ve Fathom Events bir araya geldi ve sürpriz bir etkinliğin duyurusunu yaptılar. Bu çarpıcı bölümün tüm acısını ve tüm güzelliğini bir de beyaz ekranda izleyebilmek için düzenlenen etkinlik –ne yazık kiAmerika‘ya özel bir gösterim olacak.

Bu bölümde Doktor‘un kaçık düşmanı Efendi (Simm)‘nin yeniden doğuşunu izlemiştik. Arkadaşı Wilfred Mott (Bernard Cribbins) ile bir araya gelen Doktor çaresizce Efendi‘nin yerini belirlemeye çalışmış fakat nihayetinde düşündüğünden de büyük bir tehlike olduğunun farkına varmıştı.

Korkunç bir gölge, tüm evrenin üzerin düşmekteydi. Oldukça eski bir tuzak, Dünya‘nın etrafında kapanmak üzereydi. Savaş davullarının sesi yükselirken Wilfred ve Doktor bir başlarına bu tehlikeye göğüs germek zorundaydı. Fedakarlıklar yapılmalıydı, çünkü kehanete göre

O, kapıya dört kez vuracaktı.”

Bu güzel etkinlik akşamında David Tennant ile yapılan yepyeni bir röportajı da izleme şansına erişebilecek olan tüm Whovianlar, sizi kıskanıyorum. 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir