12. Sezon Dedikodusu: Mary Shelley ve Siberadamlar

Bir süredir Mary Shelley ve Siberadamlar hakkında dedikodular dönüyordu ortalıkta. Hemen galeyana gelmeden işin iç yüzünü anlatayım size.

Şimdiye dek kulağınıza mutlaka bazı dedikodular çalınmıştır. İşte “Marry Shelley ve Frankenstein esintili hikayeleri…” yok efendim, “Siberadamlar geliyor” filan…

Her ne kadar bunun haberini daha önce vermiş olsak da bunlar zaten sadece dedikodu sınıfına giren söylentiler… di. Taa ki elim, kolum, gözüm ve de kulağım olan The Mirror bunun haberini yapana dek! Elbette BBC halen ketum tavrını sürdürüyor.

Bunun tam olarak da doğru olmadığını söyleyemem, doğru olduğunu da destekleyemiyorum. Her Derek Jacobi‘nin Efendi rolünü üstleneceği haber yapıldığında, akabinde Paul McGann‘ın Doktor karakterini üstleneceği haberi geliyor malum. Beklenti şekilleri böyle böyle ortaya çıkıyor.

Bir Keresinde Mary ve Doktor Karşılaşmıştı Hani

Bu haberi yapmamayı da düşündüm aslında. Ancak görev bilinci gereği yapmam gerekliydi. Yapmamayı isteme nedenimse biraz hayran taraflılığıydı. Bir yanım, fanatik hayran yanım, bunun olmasını istemiyordu.

Lütfen beni yanlış anlamayın. Doktor‘un Mary Shelley ile karşılaştığı gotik ve karanlık bir ortam, Siberler ile savaşıyorlar falan.. kulağa çok seksi geliyor ama. Açıkçası daha önce oldu bu tarz bir şey. Şaşırmayacağınız üzere, bu yapım Big Finish imzalıydı.

2009 yılında Big Finish, The Company of Friends isimli bir çalışma yayınladı. Sekizinci Doktor‘un dört farklı hikayesinden oluşan bir antolojiydi. Bu hikayelerden birinde Doktor, Mary Shelley ile tanışıyor ve onu bir süre yol arkadaşı olarak yanında gezdiriyordu.

2011 yılına gelindiğinde maceraları üç hikayelik bir çalışmada ayrıca incelendi. Bu hikayelerden ikisi, korku ve canavarlar içerikliydi. Bu hikayelerden birinin adı da The Silver Turk idi. Bilin bakalım karşılaştıkları bu Silver Turk neydi:

SİBERADAM.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir