13. Sezon Yayınına COVID-19’un Etkisi Olacak Mı?

Published On 21 Mart 2020 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Çarşamba günü BBC resmî bir açıklama yaparak, yayınladığı dizilerin yayın durumları hakkında bir duyuru yaptı.

Açıklamada : “Covid-19 salgını nedeniyle, bir çok tartışma sonucu, BBC Studios’un yayınlamakta olduğu dizilerin yayınının bir sonraki duyuruya dek ertelenmesine karar verilmiştir. Bu karar İngiliz Hükümeti’nin en son bildirisi sonucunda kesinleşmiştir. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve İngiliz Toplum Sağlığı Merkezi’nin duyuruları ve tavsiyelerini takipte olacağız.” denildi.

Peki ya Doctor Who?

Bu duyurunun Doctor Who‘yu kapsayıp kapsamadığı konusu belirsiz. 13.sezonun çekimleri Eylül 2020’den önce başlamayacağı için şu an net bir bilgi verilmesi beklenemezdi zaten. O zamana dek salgın durumu kontrol altına alınır diye umuyoruz.  Ancak ön-üretim dönemi süreci eylül ayından önce başladığı için erteleme söz konusu olabilir. Umarız herkes bir süre #evdekalır ve bu durumu kontrol altına almaya yardımcı olur.

Aksi takdirde dizi çekimleri 2021’e sarkabilir, bu da yayın tarihinin 2022’ye kayması demek.

Bu kadar endişeli haber üstüne bir tatlı hatırlatma da benden!

Revolution of the Daleks bölümünün çekimleri çoktan bitti. Dolayısıyla bu bölümün yayınlanması etkilenmeyecek gibi görünüyor.

 

Lütfen, lütfen, lütfen evde kalın. Evde kalınsın, dünyanın her yerinde. Bir an önce bu durumdan kurtulup gönül rahatlığı ile günlük yaşamımıza ve doğal seyrindeki Doctor Who’ya kavuşalım.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir