Doctor Who Magazine #559 SATIŞTA!

Doctor Who Magazine‘in yeni sayısıyla 2020’ye veda ediyor ve Revolution of the Daleks bölümüyle yeni yıla merhaba diyoruz.

2021’e çok az kaldı. Umuyoruz ki, 2020’de yaşananlardan uzaklaşır ve az da olsa kendimize geliriz. Çünkü yeni yıl, yeni Doctor Who demek. Doctor Who ise yeni umutlar demek. ?

Revolution of the Daleks‘e dair özel içeriklerin yer aldığı Doctor Who Magazine‘in yeni sayısı hazır. Bu yeni sayıda, Jodie Whittaker rengarenk kıyafetlerini bırakıp hapishane tulumunu giymesinden bahsederken, John Barrowman da Yüzbaşı Jack Harkness‘in geri dönüşünden bahsediyor. Ve elbette dizinin idari yapımcısı ve başyazarı Chris Chibnall bazı Yapım Notları‘nı bizimle paylaşıyor.

DWM‘nin bu sayısında Chris Noth (Jack Robertson rolünde), Nathan Stewart-Jarrett (Leo Ruggazzi rolünde), yönetmen Lee Haven Jones ve kostüm tasarımcısı Ray Holman‘ın hazırladığı çeşitli içerikler ve Revolution of the Daleks‘in çift taraflı dev posteri yer alıyor. Posterin bir tarafında film posteri tarzında hazırlanmış bir poster, diğer tarafında ise Yüzbaşı Jack’in TARDIS’e sarıldığı görsel var.

Doctor Who Magazine‘in 559. sayısının öne çıkan içerikleri:

 • Jodie WhittakerJohn BarrowmanChris NothNathan Stewart-JarrettChris Chibnall, yönetmen Lee Haven Jones ve kostüm tasarımcısı Ray Holman‘ın katkılarıyla Yeni Yıl özel bölümüne dair bazı önemli bilgiler.
 • İdari yapımcı ve başyazar Chris Chibnall‘dan Revolution of the Daleks‘e dair yapım notları.
 • Yazar ve yönetmen Pete McTigheKaty Manning ve Stewart Bevan ile klasik seri 8. sezon Blu-ray kutu setine özel olarak hazırlanan mini bölümün yapım sürecine dair.
 • Christmas with the Doctor (Doktor’la Noel) – 1963 ile 1989 yılları arasında bayram döneminde yayınlanan bölümlere/hikayelere yeni bir bakış.
 • 1965 yapımı kayıp bölüm The Feast of Steven aslında neye benziyordu? DWM’nin CGI yeniden-canlandırması bazı ipuçları sunuyor.
 • 1964’te yayınlanan I’m Gonna Spend My Christmas with a Dalek (Noel’imi Dalek’le Geçireceğim) şarkısının garip hikayesi.
 • “Immersive/katılımcı” tiyatro gösterisi Time Fracture‘ı yapan ekiple röportajlar.
 • David Whitaker’ın Dalekler üzerindeki etkisini araştıran iki bölümlük bir makalenin son bölümü.
 • The Fact of Fiction – 2014 yapımı Noel özel bölümü Last Christmas’ı inceliyor.
 • Apocrypha, 1965’te yayınlanan tuhaf çizgi roman A Christmas Story‘yi yeniden ortaya çıkarıyor.
 • Doctor Who Magazine Noel bilmeceleri.
 • The White Dragon – Bölüm 1, 13. Doktor’un yeni çizgi roman hikayesinin ilk bölümü.
 • İncelemeler ve yorumlar, haberler, ödüllü yarışmalar, Zaman ve Uzay Görselleştiricisi, The Blogs of Doom ve çok daha fazlası bu sayıda!
 • AYRICA, dev boy çift taraflı poster!

 

Doctor Who Magazine‘in 559. sayısı 10 Aralık Perşembe günü satışa çıkacak. Birleşik Krallık fiyatı 5.99 sterlin.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: