SÖYLENTİ: 13. Sezonun Çekimleri Ekime, Yayını ise 2022’ye Ertelenebilir

The Mirror‘un haberine göre;

Doctor Who hayranları, Covid-19‘a karşı alınan güvenlik önlemlerinden kaynaklanan çekim gecikmeleri nedeniyle bir sonraki sezon için 2022 yılına kadar beklemek zorunda kalabilir.

İçeriden alınan bilgiye bakılırsa, Jodie Whittaker’ın 13. Doktor’u canlandıracağı 13. sezonun çekimleri önümüzdeki ay başlayacak.

Ancak sahnelerin çekilmesi iki kat daha uzun süreceği için, sezonun tamamını gelecek sene yayınlanabilecek şekilde çekmenin “büyük bir mucize” olacağı da söyleniyor.

Pandemi sebebiyle maliyetler giderek arttığından yapımcılar, bütçe dahilinde aynı sayıda bölümü nasıl çekeceklerini bulmakta zorlanıyorlar.

Son sezonun çekimlerinin 11 ay sürdüğü göz önüne alındığında, dizi ekibi çeşitli çekim alanlarında sosyal mesafeyi de gözeterek çalışacaklarından bir sonraki sezonun çekimlerinin biraz daha uzun süreceği düşünülüyor.

Bir diğer kaynak ise, sezonu 2022’ye ertelemenin giderek daha olası göründüğünü söyledi. “Güvenli çekim cidden yavaş bir süreç. Önümüzdeki yıl tamamlanmış ve yayına hazır bir sezon görmek ise büyük bir mucize olur. Ve bir servete mal olacak.”

Ancak dün gece başka bir BBC çalışanı “Çekimler planlandığı gibi devam ediyor ve bir sonraki sezonun 2021’de yayınlanacağına dair umutluyuz,” dedi.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir