SÖYLENTİ: 13. Sezonun Çekimleri Ekime, Yayını ise 2022’ye Ertelenebilir

The Mirror‘un haberine göre;

Doctor Who hayranları, Covid-19‘a karşı alınan güvenlik önlemlerinden kaynaklanan çekim gecikmeleri nedeniyle bir sonraki sezon için 2022 yılına kadar beklemek zorunda kalabilir.

İçeriden alınan bilgiye bakılırsa, Jodie Whittaker’ın 13. Doktor’u canlandıracağı 13. sezonun çekimleri önümüzdeki ay başlayacak.

Ancak sahnelerin çekilmesi iki kat daha uzun süreceği için, sezonun tamamını gelecek sene yayınlanabilecek şekilde çekmenin “büyük bir mucize” olacağı da söyleniyor.

Pandemi sebebiyle maliyetler giderek arttığından yapımcılar, bütçe dahilinde aynı sayıda bölümü nasıl çekeceklerini bulmakta zorlanıyorlar.

Son sezonun çekimlerinin 11 ay sürdüğü göz önüne alındığında, dizi ekibi çeşitli çekim alanlarında sosyal mesafeyi de gözeterek çalışacaklarından bir sonraki sezonun çekimlerinin biraz daha uzun süreceği düşünülüyor.

Bir diğer kaynak ise, sezonu 2022’ye ertelemenin giderek daha olası göründüğünü söyledi. “Güvenli çekim cidden yavaş bir süreç. Önümüzdeki yıl tamamlanmış ve yayına hazır bir sezon görmek ise büyük bir mucize olur. Ve bir servete mal olacak.”

Ancak dün gece başka bir BBC çalışanı “Çekimler planlandığı gibi devam ediyor ve bir sonraki sezonun 2021’de yayınlanacağına dair umutluyuz,” dedi.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: