Big Finish Coronavirüs Sürecine Dair Açıklama Yayınladı

Tüm Big Finish dinleyicilerine: Umarız koronavirüsün (COVID-19) mevcut durumu ışığında güvende ve iyi durumdasınızdır.

Virüsün yayılmasıyla ilgili son haberler nedeniyle Big Finish, sesli hikayelerin stüdyo kayıtlarını geçici olarak askıya alma kararı aldı.

Yapım şirketinin yöneticisi Jason Haigh-Ellery, stüdyo kayıtlarının askıya alınması sürecinden bahsetti:

“Her zaman işimizi önceden bitirdik. Gerçekten de bazı hikayelerimizin/serilerimizin stüdyo kayıtları yayın tarihinden dört yıl önce yapıldı. Bu yüzden çok şanslıyız, zaten ‘cepte’ birçok hikayemiz var.”

“Bu sebeple kayıtları duraklatmak bu seneki yayınlarımızda çok minimal gecikmelere/aksamalara neden olacaktır.”

“Big Finish personelinin çoğunluğu serbest çalışan ve evden çalışıyorlar. Bu süreçte de senaryo yazımı, ses kurgusu veya çeşitli tasarım işlerine devam edebilirler. Stüdyoları yeniden açtığımızda kayıtlar tekrar başlar. Hatta sonrasında bile evlerinden çalışmaya devam edebilirler.”

“Bununla birlikte, oyuncularımızın güvenliği büyük önem taşımaktadır. Halk sağlığı uzmanları virüsün bulaşma riskinin sınırlanmasına dair tavsiyeler verdiğinde düzenli olarak kullandığımız stüdyolarla istişare ederek kayıt programımızı askıya alma kararı aldık.

Tüm yapımlarımızı tek tek incelemeye ve gerektiğinde daha fazla uzman tavsiyesi almaya devam edeceğiz.

Şu anda, 6 Haziran 2020‘de Quad, Derby‘de düzenlenecek olan yıllık Big Finish Günü toplantısına devam etmeyi umuyoruz. Durum değişirse bilet satın alanlara mümkün olduğunca erken bilgi vereceğiz.”

“Ancak şimdilik, Big Finish’te işler her zamanki gibi.”

 Ayrıca Doctor Who Merkezi, DoctorWhoTRCom ve doctorwho.gen.tr editörleri ve yazarları olarak biz de kendi evimizde çalışıyoruz ve sağlığımız gayet yerinde. Hani merak ettiyseniz diye söylemek istedik.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

1 Response

  1. 15 Temmuz 2020

    […] her bir bölümü Big Finish’in başarılı oyuncuları tarafından karantina altında “uzaktan kaydedildi“. Bu oyuncular arasında Nicholas Briggs, Dervla Kirwan, Anjli Mohindra ve Olivier Ödülü […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: