Kayıp “The Evil of the Daleks” Hikayesinin Animasyonu Geliyor

Kayıp klasik seri hikayesi The Evil of the Daleks, bu yıl animasyon formatta yayınlanacak ve böylelikle eksik bir Doctor Who hikayesi daha tamamlanmış olacak.

The Evil of the Daleks hikayesi, dizinin dördüncü sezonunun dokuzuncu ve son hikayesidir. 20 Mayıs-1 Temmuz 1967 tarihleri arasında yayınlanan hikaye, ayrıca 4. sezonun en çok bölümü kayıp olan hikayesidir.

Animasyon duyurusu, orijinal halinin son bölümünün yayınlandığı tarihin 53. yıldönümüne denk geliyor.

Yeni animasyon sürümü ise 27 Eylül 2021‘den itibaren DVDBlu-ray ve limitli Blu-ray Steelbook formatta satışa sunulacak.

The Evil of the Daleks, orijinal yayından kısa bir süre sonra BBC Arşivi’nin temizlenmesi sırasında kaybolmuştu. Ancak, yedi bölümün tamamının ses kayıtları günümüze kadar ulaşmış ve bu ses kayıtları bu klasik hikayenin animasyon olarak yeniden yapılabilmesi için kullanılmıştır. Böylece, bu animasyon sürümü ile Doctor Who arşivindeki bir boşluk daha dolmuş olacak.

Bu hikayede, 2. Doktor (Patrick Troughton) ve yol arkadaşı Jamie (Frazer Hines) yer alıyor. Hikayede, TARDIS çalınıyor. Kayıp zaman makinesini bulmak için yola çıkan Doktor ve Jamie, çok eski bir düşmanla, evreni fethetmek için yeni bir planı olan Daleklerle karşı karşıya geliyor. Dalekler, Doktor‘u, kendilerini daha ölümcül canlı silahlara dönüştürmek için, “insanlaştırmak” için girdikleri arayışta kendilerine yardım etmeye zorlar. Bu özel hikaye, Doktor’un yeni yol arkadaşı Victoria Waterfield‘ı (Deborah Watling) ve Dalek İmparatoru‘nu ilk defa gördüğümüz hikayedir.

Üç diskli sürüm, hayranlara renkli veya siyah beyaz olarak sunulan The Evil of the Daleks’in keyfini çıkarma fırsatı veriyor. Tüm sürümlerde şunlar yer alacak:

  • Var Olan 2. Bölümün Restore Edilmiş Hali
  • Kayıp 6 Bölümün Tamamının Recon Hali
  • Sesli Yorumlar
  • Tom Baker’ın seslendirdiği sesli kitap
  • Yapım Belgeseli
  • Fotoğraf Galerisi

“Böylesine harika bir ekiple bu harika hikaye üzerinde çalışmak benim için bir ayrıcalıktı. Çalışmalarımızı destekleyen hayranlarımıza teşekkürü borç bilirim. Umarım sizler de izlerken bizim yaparken aldığımız keyfi alırsınız!”

2021 yapımının yönetmeni AnneMarie Walsh

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir