Kayıp “The Evil of the Daleks” Hikayesinin Animasyonu Geliyor

Kayıp klasik seri hikayesi The Evil of the Daleks, bu yıl animasyon formatta yayınlanacak ve böylelikle eksik bir Doctor Who hikayesi daha tamamlanmış olacak.

The Evil of the Daleks hikayesi, dizinin dördüncü sezonunun dokuzuncu ve son hikayesidir. 20 Mayıs-1 Temmuz 1967 tarihleri arasında yayınlanan hikaye, ayrıca 4. sezonun en çok bölümü kayıp olan hikayesidir.

Animasyon duyurusu, orijinal halinin son bölümünün yayınlandığı tarihin 53. yıldönümüne denk geliyor.

Yeni animasyon sürümü ise 27 Eylül 2021‘den itibaren DVDBlu-ray ve limitli Blu-ray Steelbook formatta satışa sunulacak.

The Evil of the Daleks, orijinal yayından kısa bir süre sonra BBC Arşivi’nin temizlenmesi sırasında kaybolmuştu. Ancak, yedi bölümün tamamının ses kayıtları günümüze kadar ulaşmış ve bu ses kayıtları bu klasik hikayenin animasyon olarak yeniden yapılabilmesi için kullanılmıştır. Böylece, bu animasyon sürümü ile Doctor Who arşivindeki bir boşluk daha dolmuş olacak.

Bu hikayede, 2. Doktor (Patrick Troughton) ve yol arkadaşı Jamie (Frazer Hines) yer alıyor. Hikayede, TARDIS çalınıyor. Kayıp zaman makinesini bulmak için yola çıkan Doktor ve Jamie, çok eski bir düşmanla, evreni fethetmek için yeni bir planı olan Daleklerle karşı karşıya geliyor. Dalekler, Doktor‘u, kendilerini daha ölümcül canlı silahlara dönüştürmek için, “insanlaştırmak” için girdikleri arayışta kendilerine yardım etmeye zorlar. Bu özel hikaye, Doktor’un yeni yol arkadaşı Victoria Waterfield‘ı (Deborah Watling) ve Dalek İmparatoru‘nu ilk defa gördüğümüz hikayedir.

Üç diskli sürüm, hayranlara renkli veya siyah beyaz olarak sunulan The Evil of the Daleks’in keyfini çıkarma fırsatı veriyor. Tüm sürümlerde şunlar yer alacak:

  • Var Olan 2. Bölümün Restore Edilmiş Hali
  • Kayıp 6 Bölümün Tamamının Recon Hali
  • Sesli Yorumlar
  • Tom Baker’ın seslendirdiği sesli kitap
  • Yapım Belgeseli
  • Fotoğraf Galerisi

“Böylesine harika bir ekiple bu harika hikaye üzerinde çalışmak benim için bir ayrıcalıktı. Çalışmalarımızı destekleyen hayranlarımıza teşekkürü borç bilirim. Umarım sizler de izlerken bizim yaparken aldığımız keyfi alırsınız!”

2021 yapımının yönetmeni AnneMarie Walsh

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: