Doctor Who Magazine #555 SATIŞTA!

Doctor Who Magazine yeni sayısında, kayıp -çekilmemiş- Dördüncü Doktor hikayesini, klasik serinin dijital yayın tekrarlarıyla yeniden doğuşunu, Fury from the Deep‘in animasyon olarak dirilişini ve daha fazlasını incelerken tarih tekerrür ettiriyor!

Geçtiğimiz hafta Tom Baker‘ı Twitter‘da trendlere sokan ve milyonlarca hayranı korkutan Doctor Who Magazine sayısı. Korkmaya gerek yok! Tüm bu tantananın sebebi Doctor Who Magazine‘in bu ay yayınlanan yeni kapağı!

Dördüncü Doktor’un uzun süredir kayıp olan macerasının hikayesini öğrenmek için ekiple birlikte perde arkasına geçmek lazım. Hayır, o değil. Ya da bu! O hikaye değil ya, diğeri.

Bu sayıda yer alan diğer içerikler:

  • Tom Baker‘ın Dördüncü Doktor‘u canlandırdığı uzun süredir kayıp olan tuhaf klasik seri macerasının hikayesi.
  • Derek JacobiEfendi karakterini canlandıran usta oyuncu, teneke TARDIS‘ten çektiği rastgele soruları yanıtlıyor.
  • Fury from the Deep – Blu-ray ve DVD formatında yayınlanacak olan ve hayranların en sevdiği kayıp hikayelerden biri olan Fury from the Deep’in yeni animasyon sürümüne dair özel bir ön izleme.
  • The Brink of Disaster(*)  – diziye 1970 yılında nasıl son bir şans verildi… ve dizi nasıl kurtarıldı?
  • Tekerrür Eden Tarih – 1990’larda Super Channel, 2010’larda UK Gold ve farklı yerlerde ve tarihlerde klasik seriyi yayınlayan çeşitli dijital kanallar klasik seriyi yeni nesil hayranlara tanıttı.
  • BSB‘in Doctor Who Haftasonu – 30 yıl önce, Amerikan Sky kanalının öncüsü olan BSB kanalı bütün bir hafta sonunu bölüm tekrarları, röportajlar ve çeşitli içerikle dolu bir Doctor Who Haftasonu programı hazırlardı. Bu işin nasıl yapıldığının hikayesi.
  • Doctor Who’nun Tartışmalı Sürekliliği – yol arkadaşları, Silurianlar, UNIT tarihleme çıkmazı ve zamanda yolculuk; en zor süreklilik sorunları çözüldü! Kısmen.
  • The Fact of Fiction – 2014’te yayınlanan Mummy on the Orient Express‘teki 2014 hikayesine dair gerçekler.
  • Apocrypha – Steven Moffat’ın profesyonel olarak Doctor Who’ya yazdığı ilk hikaye Continuity Errors’a göz atıyoruz.
  • The Power of the Daleks Special Edition – İkinci Doktor’un ilk bölümünün yeniden gözden geçirilmiş animasyonuna dair yeni inceleme.

Ayrıca – incelemeler ve yorumlar, haberler, ödüllü yarışmalar, Zaman ve Uzay Görselleştiricisi, The Blogs of Doom ve çok daha fazlası bu sayıda!

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: