Eccleston Çoklu Doktor Bölümleri Hakkında Comic-Con’da Konuştu

Görünüşe göre Christopher Eccleston, son zamanlarda söylendiği gibi eğer önümüzdeki yıl yayınlanacak olan 60. yıl özel bölümü için geri dönecek olsaydı, başka hiçbir Doktor’un olmadığı bağımsız bir özel bölüm olması gerekecekti.

Supanova Comic-Con’da Christoper Eccleston

Geçtiğimiz hafta sonu Supanova Comic-Con‘da düzenlenen bir Soru-Cevap panelinde, işbirliği yapmak istediği herhangi bir Doktor olup olmadığı sorulduğunda, “Hiçbir zaman çoklu Doktor hikayelerinin hayranı olmadım” yanıtını verdi.

Ve sözlerini şu şekilde detaylandırdı: “Dizide çalışırken, neyin işe yarayıp yaramadığı konusunda çok kesin fikirlerim vardı ve her zaman çok Doktorlu hikayelerin biraz kazanç, biraz da sömürü olduğunu düşünürüm.

“Yaratıcı olarak, benim için hiç heyecan verici olmadılar. 50. yıl özel bölümü için senaryoya baktım ve yer almayacağımı söyler söylemez bölümün daha iyi olduğunu hissettim çünkü içinde ben yoksam daha iyidir.

Ama Savaş Doktoru‘nun yaratılması, kanona yepyeni bir boyut kazandırdı. Bazı insanları, köktencileri, endişelendirdiğini biliyorum; ama hayır. Yani hepimizin babası William Hartnell ama en büyük Doktor, Jodie Whittaker.”

Supanova Comic-Con’da Christoper Eccleston

Ve son sözlerini söyledi: “Özellikle de Dokuzuncu Doktor, tek kişilik bir kadro. Kesinlikle öyle. Bu yüzden diğer Doktorlarla çalışmaz. Her zaman çok Doktorlu hikayelerin biraz para kazanmak amaçlı, biraz da sömürü olduğunu düşünmüşümdür… Eğer beni geri istiyorsan, sadece beni alırsın.”

Eccleston’dan ilginç bir tavır değişikliği. 2020’de “ancak cehennem donduğunda” diziye döneceğini söylemişti. Bununla birlikte, Russell T Davies ile olan iş ilişkisinin onarılıp onarılamayacağı hala büyük bir sorun.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir