Fury from the Deep Animasyonuna Dair Detaylar Belli Oldu

1960‘ların en korkunç Doctor Who hikayelerinden biri önümüzdeki ay animasyon olarak yayınlanacak. BBC Stüdyoları, Doctor Who: Fury from the Deep‘e dair detayları açıkladı.

Kayıp Doctor Who hikayesi Fury from the Deep‘in 14 Eylül 2020‘de yayınlanacak olan DVD, Blu-ray ve Steelbook sürümlerinin kapak görselleri ve ekstra içerikleri açıklandı.

Mevcut animasyonlar Power of the Daleks, Shada, The Macra Terror ve The Faceless Ones‘ın başarısının ardından; 1975’te yaşanan BBC arşivinin tasfiyesi sırasında kaybolan Fury from the Deep‘in animasyonu yayınlanacak ve arşivdeki boşluk en azından bu şekilde kapatılacak.

Üç disklik sürüm, hayranlara Fury from the Deep‘i renkli veya siyah beyaz yüksek çözünürlüklü olarak izleme fırsatı sunacak. Ekstra içerikler arasında 1968’deki orijinal prodüksiyonundan kalan klipleri de yer alacak.

Bölümde Kimler Var ve Ne Anlatıyor?

Altı bölümlük Fury from the Deep hikayesinin baş rollerinde Patrick Troughton, Frazer Hines ve Deborah Watling rol alıyor. Hikaye, “en son on sekizinci yüzyılda görülen ve insanlığı ele geçirmek amacıyla Kuzey Denizi‘ndeki bir dizi petrol ve gaz rafinerisine saldırmak için geri dönen, duyarlı, asalak deniz yosunu kolonisiyle ilgilidir”.

Big Finish Creative Limited‘in liderliğinde Digitoonz Media & Entertainment ile Thaumaturgy bu kayıp hikayeyi hayata döndürmek için güçlerini bir araya getiriyor.

Yapım belgeseli “The Cruel Sea – Surviving Fury From The Deep“‘de; orijinal oyuncu kadrosunda Frazer Hines, June Murphy ve Brian Cullingford‘un yanı sıra yapım asistanı Michael Briant, yardımcı yönetmen/şef asistan Margot Hayhoe ve helikopter pilotu Mike Smith çekim yerlerini yeniden ziyaret ediyor.

DVD/Blu-ray ekstralarına katkıda bulunanlar arasında yazar Victor Pemberton ve oyuncu Deborah Watling de yer alıyor. Ayrıca yönetmen Hugh David ile yapılmış bir röportajda sette yer alıyor.

Diğer ekstra içerikler:

Sesli bölüm yorumları

  • The Cruel Sea – Surviving Fury From The Deep” belgeseli
  • Orijinal yapımdan kurtulan görüntüler
  • Kamera Arkası – 8mm kamera kaydı
  • Fury From The Deep’in animasyon süreci
  • Peter Day ve Victor Pemberton’ın arşivden çıkarılan ropörtajları
  • Tanıtım görüntüleri
  • Fotoğraf Galerisi
  • Bölümün slayt destekli ses kaydı
  • PDF formatında senaryolar ve yapım notları

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir