Time Lord Victorious: Daleks! Animasyon Serisi Geliyor

Merakla beklenen çoklu platform hikayesi Time Lord Victorious kapsamında bu yıl Kasım ayında yayınlanacak olan Daleks! mini dizisinde Nicholas Briggs, Joe Sugg, Anjli Mohindra ve Ayesha Antoine rol alıyor!

BBC Stüdyoları bugün, Doctor Who: Time Lord Victorious serisinin eksik kalan son parçasını duyurdu. Beş bölümden oluşan CGI animasyonu Daleks! hikayesi bu yıl Kasım ayında yayınlanacak. Haftalık olarak yayınlanacak olan seri Doctor Who’nun YouTube kanalında ücretsiz olarak izlenebilecek. (YN: Biz de kendi hesaplarımızda Türkçe alt yazılı olarak yayınlayacağız.)

Daleks! serisi 10’ar dakikalık 5 bölümden oluşacak. Animasyon’da önemli seslendirme sanatçıları Nicholas Briggs (Modern seride Dalekleri seslendiren kişi), Joe Sugg (Strictly Come Dancing), Anjli Mohindra (Bodyguard, The Sarah Jane Adventure) ve Ayesha Antoine (Holby City) seslendirme yapacak.

James Goss tarafından yazılan ve Salford merkezli animasyon şirketi Studio Liddell tarafından geliştirilecek olan Daleks! bir BBC Studios Digital yapımıdır. (YN: Bu da demek oluyor ki, Big Finish Creative başka bir animasyon projesi üzerinde çalışıyor.)

Time Lord Victorious, bu ayın başlarında yayınlanmaya başladı ve 2021’in başlarına kadar her hafta bir içerik yayınlanacak.

Bu çoklu platform hikayesinde; ilk kez on farklı platformda on bir ortak/lisansiye, dünya çapındaki hayranlara yepyeni bir Doctor Who macerası anlatmak için bir araya geliyor. Hayranlar, maceradan istedikleri kadar keyif alabilir; nihayetinde animasyon, romanlar, dergiler, çizgi romanlar, odadan kaçış oyunları (sadece İngiltere), sesli hikaye ve sesli kitaplar, mobil ve masaüstü oyunları, sürükleyici tiyatro gösterileri, plaklar, figürler ve tişörtler -evet adamlar t-shirt’ü bile bu hikayeye dahil etmişler- gibi bir sürü farklı ortamda anlatılan bir hikaye var elimizde.

Daleks! hakkında daha fazla bilgi zamanla açıklanacak. Time Lord Victorious ile ilgili ayrıntılar ve ürün yayınlarını ise sitemizden takip edebilirsiniz.

[Kaynak: BBC Stüdyoları]

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

1 Response

  1. 11 Ekim 2020

    […] Daha önce Daleks! mini dizisi hakkında bir haber yapmıştık. Dün ise mini dizinin yayın tarihi ve ilk bakış videosu yayınlandı. Panelden gelen haberler kısaca aşağıdaki gibi. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir