DEDİKODU: Yeni Sezonda Korkunun Dibine Vurulacak!

Published On 18 Temmuz 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

Kerblam! bile, Dalekler ile yüzgöz olduğumuz Resolution bile solda sıfır kalacak… mı? Hmm… Bir bakalım.

Bizim elimiz kolumuz haline gelen The Mirror‘ın haberine göre bu korku içerikli saldırı iki aşamalı olacak. İlk etapta Mary Shelly ve onun Frankenstein etkisindeki hikayesi olacak. Siberadamlar‘ın bölüm kötüsü olacağı iddia ediliyor.

Şayet Mary Shelley‘in Frankenstein ve Siberadamlar arasındaki bağlantıyı nasıl kurduğunu merak ettiyseniz, The Mirror onu da açıklıyor: ikisi de bir insanı alıp ondan korkunç bir canavar yaratan iki kurgu.

Bir diğer nokta ise şu; Frankenstein‘ın kökleri tee Lord Byron ve Percy Shelley‘e dayanıyor. Bu iki isim de oldukça başarılı laf cambazları. Arkadaş arasındaki bir iddialaşma sonucu Byron diğer herkese meydan okuyarak A Year Without A Summer isimli eserini kaleme alıyor – ki bu eser Doctor Who için eşsiz bir zemin sağlıyor, Mary Shelley‘in yakalandığı nokta da burası muhtemelen.

Bölümün işveli kısmı da şu ki; bölümde Mary‘nin biraz daha genç bir halini göreceğiz. Bu sebeple de Byron ve Percy‘yi görmeyeceğimiz sonucu çıkıyor. Aslında olsa daha iyi olurdu bence.

Ancak bölümün geçtiği tarih 1816 olacak. Dolayısıyla bu ihtimal ortadan kalkıyor. (Haber yazarı kendini ikna etmeye çalışmakta. Olmaz işte, olmuyor.) Bölüm muhtemelen Siberadamlar‘ın nasıl olup da o yılki hava durumuna etki ettiklerini, o yılki soğuk havayı açıklayacak bir bölüm olacaktır. Siberadamlar, yağmur ve sis bir araya gelince oldukça ürkütücü şeyler canlanıyor kafamda!

The Mirror‘a konuşan bir kaynağın:

“Bu seri oldukça korkunç olacak. Jodie’nin ilk yılına hiç benzemeyecek ve hayranları derinden etkileyecek.”

demesi filan pek bir korku havası sezdirmedi bana. Açıklanan ipuçları kafamda birleşince korkunçtu oysa ki… Öte yandan Judoonlar var. Acaba onlar bu korkunç havayı sağlayabilecek mi?

Sabırsızlanıyorum.. 2020 bölümleri, gelin artık!!

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın