Doctor Who Ekranlara Dönüyor!

Published On 14 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Doctor Who 11. sezonuyla “Ekim ayına kadar” ekranlara dönecek.

Jodie Whittaker‘ın Zaman Leydisi, sadece birkaç hafta sonra ekranlara dönüyor.

Çekimlerin bitmesi ve yeni TARDIS ile sonik tornavidanın açıklanmasının ardından hayranların aklında sadece bir soru kaldı. On birinci sezon ne başlayacak? Aslında aklımızda başka sorular da var ama burası yeri değil.

Neyse ki, esas sorumuzun cevabını bulduk. Aslında, kısmen bulduk desek daha doğru oldu. BBC daha önce Doctor Who’nun bu sonbaharda (yani 23 Eylül – 21 Aralık tarihleri arasında) yayınlanacağını söylese de, Radio Times’ın son sayısında “Ekim’e kadar” yayınlanacağını açıklandı. Evet, bu yeni sezona sadece birkaç hafta kaldı demek oluyor. Sabredin!

Ayrıca sezonun Ekim ayında başlaması kısmen de olsa sezonun doğrudan Noel özel bölümü ile son ermesi anlamına geliyor.

Umarım, yeni sezona dair sorduğumuz o büyük sorulardan bazılarına aldığımız cevapların yanı sıra, yakında tam bir yayın tarihini öğrenebiliriz.

Diğer sorulardan bazıları mesela;

TARDIS’in “çılgın” yeni iç tasarımı aslında neye benziyor?

Sonik tornavida’nın yeni tasarımının arkasındaki gizem ne?

Ve – Daleklerin olmayacağı- bu yeni sezonda hangi yeni uzaylılarla karşılaşacağız?

Cevapları sadece zaman (ve uzay) verecektir. 😉

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir