Doctor Who Ekranlara Dönüyor!

Published On 14 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Doctor Who 11. sezonuyla “Ekim ayına kadar” ekranlara dönecek.

Jodie Whittaker‘ın Zaman Leydisi, sadece birkaç hafta sonra ekranlara dönüyor.

Çekimlerin bitmesi ve yeni TARDIS ile sonik tornavidanın açıklanmasının ardından hayranların aklında sadece bir soru kaldı. On birinci sezon ne başlayacak? Aslında aklımızda başka sorular da var ama burası yeri değil.

Neyse ki, esas sorumuzun cevabını bulduk. Aslında, kısmen bulduk desek daha doğru oldu. BBC daha önce Doctor Who’nun bu sonbaharda (yani 23 Eylül – 21 Aralık tarihleri arasında) yayınlanacağını söylese de, Radio Times’ın son sayısında “Ekim’e kadar” yayınlanacağını açıklandı. Evet, bu yeni sezona sadece birkaç hafta kaldı demek oluyor. Sabredin!

Ayrıca sezonun Ekim ayında başlaması kısmen de olsa sezonun doğrudan Noel özel bölümü ile son ermesi anlamına geliyor.

Umarım, yeni sezona dair sorduğumuz o büyük sorulardan bazılarına aldığımız cevapların yanı sıra, yakında tam bir yayın tarihini öğrenebiliriz.

Diğer sorulardan bazıları mesela;

TARDIS’in “çılgın” yeni iç tasarımı aslında neye benziyor?

Sonik tornavida’nın yeni tasarımının arkasındaki gizem ne?

Ve – Daleklerin olmayacağı- bu yeni sezonda hangi yeni uzaylılarla karşılaşacağız?

Cevapları sadece zaman (ve uzay) verecektir. 😉

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın