Geliyor: The Monster Vault

Doctor Who’nun şu ana kadarki en büyük ve en kapsamlı yaratık rehberi, The Monster Vault, sizi Whoniverse’in en büyük turuna çıkartıyor. Doktor’un karşılaştığı her bir mükemmel ve ürkütücü yaratığı keşfedip kategorilendiriyor.

Kötü Dalekler‘den şeytani Stenza savaşçısı T’zim-Sha’ya ve antik Thijarianlar‘a kadar, The Monster Vault her bir yaratığın detaylı profilini size sunuyor. Doktor’un en tehlikeli düşmanlarını doğal yaşam alanlarında araştırıp onların gizli tarihlerini açığa çıkartıyor. Ayrıca; kamera arkası röportajları, kısa hikayeler, çalışma notları ve paylaşılmamış eskizler ile birlikte bu yaratıkların nasıl oluşturulup tasarlandığını da keşfedebiliyorsunuz. Bu zengin ve görselliğiyle çekici olan kitap, barındırdığı değerli bilgileriyle Doctor Who’nun zengin tarihini keşfetmenize ve hem eski hem yeni yaratıkları anlamanıza olanak sağlıyor.

Doctor Who: The Monster Vault, 22 Ekim 2020’de BBC Books tarafından £25’a yayımlanacak.

YAZARLAR

Jonathan Morris, Doctor Who Magazine’e uzun zamandır katkı sağlayan ve beş Doctor Who romanı ile Big Finish Productions için yetmişten fazla sesli hikaye yazmış bir yazardır. Aynı zamanda Doctor Who Home Cinema içeriklerine de katkıları bulunmakla beraber, The Scientific Secrets of Doctor Who and The Shakespeare Notebooks‘da yer aldı. Doctor Who dışında, birkaç komedi dizisi için yazarlık yaptı ve sayısız sitcom senaryosu yazdı.

Penny CS Andrews; bir yazar, sanatçı, aktivist ve akademik araştırmacı. Guardian, ITV ve BBC Radio 4‘da Doctor Who, pop kültür, politika, hayran içerikleri ve Ed Balls hakkında görüşlerini paylaşmıştır.

ÇİZERLER

Lee Johnson, kitaplar ve sesli hikayeler için serbest çalışan bir çizerdir. Film afişlerine tutkusu vardır, hikayenin asıl kaynağından kopmadan eserinde en ileri seviyede etki yaratmak için sinematik bir stil kullanır. Panini UK için Doctor Who: The Complete History (2015-2019), BBC Books için Hachette Partworks, Doctor Who: The Brilliant Book (2010-2011) ve Big Finish Productions için de Blake’s 7 çizimlerini üretti.

Ben Morris birçok büyük Birleşik Krallık gazetesinde, dergisinde, tasarım ve reklam ajanslarında çizerlik yaptı. 2003’ten beri düzenli olarak BBC’ye Doctor Who’nun iki dergisi için çizerlik yapmakta. Yakın zamanda, Whographica (2016) adlı eseri çizip tasarladı ve BBC Books için Doctor Who: Paper Dolls (2017) çizimlerini yaptı.

EDİTÖR

Paul Lang, Doctor Who Adventures’un eski editör yardımcısıdır ve 2017’den beri de Doctor Who Annual’ın yazarıdır. 2010’da, BBC Books için Doctor Who: The Brilliant Book tasarımını üstlendi ve projenin gelişiminde yardımcı oldu. Ve A History of the Universe dahil olmak üzere başka birkaç Doctor Who eserini tasarladı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir