Russel T Davies’ten 12. Doktor Hugh Grant Hakkında Şok İtiraflar

“Şok” dediysek de yıllardır bildiğimiz bir durumdu ama bazı haberleri ısıtıp ısıtıp piyasaya sürmek gibi bir basın adeti var ya, heh işte o sebepten ötürü bu haberi güncel bir şekilde tekrar yapıyoruz. Önce haberi sonrasında da ekstra detayları vereceğiz. 🙂

Russel T Davies ve Hugh Grant yeni BBC dizisi “A Very English Scandal” da birlikte çalışıyor ancak bu ikili çok farklı bir TV projesinde birlikte çalışabilirdi.

Eski Doctor Who başyazarı ve yürütücü yapımcıRussell T Davies ve oyuncu Hugh Grant yeni sezonda yayınlanacak olan TV dizisi “A Very English Scandal” tanıtımı için bir araya geldiler. Bu ikili ilk kez birlikte çalışıyor olsa da eğer işler yolunda gitseydi 13 yıl önce çok farklı bir şekilde bir araya gelebilirlerdi.

Başyazar Davies, Grant’in 2005’te başlayan modern seride 9. Doktor‘u canlandırması teklif edilen ilk isimlerden biri olduğunu ancak o sırada Grant’in yer aldığı çeşitli filmler sebebiyle rolü kabul edemediğini ve sonrasında rolün Christopher Eccleston‘a teklif edildiğine dair eski bir söylentiyi doğruladı.

[information]“Her zaman Hugh Grant ile çalışmak istemişimdir. Her zaman, ”dedi Davies.[/information]

[information]Ona tam manasıyla 2004 yılında Doctor Who için teklifte bulundum. Ona söylediğimde ve bana “Gerçekten mi?” gibi bir şey söyledi. Bu konu hakkında hiç fikri yoktu. Onu severim. Bence İngiltere’nin en iyi oyuncularından biridir.[information]

Grant bu teklifi unutmuş olabilir, ancak 2007 yılında rolün peşinden gidip gitmemek konusunda bir şeyler söylemişti.

[information]

“Birkaç yıl önce bana Doktor rolünü tekli ettiler ve gururum okşandı.”  demişti o zaman.

“Televizyonda gördüğüm zaman, “Lanet olsun, bu çok iyiydi, neden hayır dedim ki?” diye düşündüm.”

[/information]

Yine de, Grant‘ın geçmişinde azda olsa Doctor Who var. 1999 yılında Steven Moffat‘ın Comic Relief‘ için yazdığı The Curse of Fatal Death isimli Doctor Who parodi skecinde 12. Doktor‘u canlandırmıştı.

[youtube id=”tp_Fw5oDMao” width=”620″ height=”360″]

En nihayetinde Russel yazdığı bir dizide Grant ile birlikte çalıştı.

[information]

Davies, “Onun en iyi oyuncularımızdan biri olduğunu düşünüyorum ve insanların bunu görmesini sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. “Onun ölçülemez bir performans sergilediğini düşünüyorum.”

[/information]

A Very English Scandal bu ay sonunda, Doctor Who ise yıl sonunda BBC One‘da yayınlanacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın