Doctor Who Magazine #556 SATIŞTA!

Doctor Who Magazine‘in Time Lord Victorious serisi ile ilgili ayrıntılı bir rehberi ve Dokuzuncu Doktor ve Rose‘un yer aldığı seri ile bağlantılı özel çizgi roman içeren son sayısı çıktı.

Doctor Who Magazine‘in bu ayki sayısı, Doctor Who‘nun yeni ve oldukça iddialı çoklu platform hikayesi Time Lord Victorious‘un bağlantısı sebebiyle hayranların mutlaka satın alması gereken önemli bir sayı. Time Lord Victorious hikayesi, roman ve çizgi romanlardan kaçış odalarına ve hatta canlı tiyatro gösterilerine kadar bir dizi farklı medyada anlatılacak. Evrenin en başında –Karanlık Zamanlar’da- geçen bu kapsamlı hikaye; gezegenlerini korkunç bir ırktan koruyan Sekizinci, Dokuzuncu ve Onuncu Doktorları hikayelerini anlatacak. Hayranlar ayrıca, Dalekler ve Ood ile birlikte yol arkadaşı Rose Tyler‘ı da görecek.

Doctor Who Magazine’in bu ayki sayısında yer alan önemli içerikler: 

 • Dokuzuncu Doktor ve Rose’un yer aldığı özel bir çizgi roman macerası olan Time Lord Victorious: Monstrous Beauty‘nin ilk bölümünü içeren 20 sayfalık ekstra içerik.
 • Time Lord Victorious hakkında ayrıntılı bir rehber ve serinin yapımcısı James Goss ile yapılan röportaj.
 • Tracy-Ann Oberman, TARDIS’ten gelen soruları cevaplıyor.
 • Russell T Davies, Paul Cornell ve Mark Gatiss gibi yazarların işlerinin de yayınlandığı Virgin Publishing’in Doctor Who: New Adventures romanlarına dair bir anma içeriği. .
 • The Fact of Fiction – 1964 yapımı Marco Polo hikayesine dair gerçekler. Ayrıca Waris Hussein, Brian Hodgson ve Derek Ware gibi isimlerle hikaye hakkında yapılan röportajlar.
 • 1970’lerin sonlarında yayınlanan bölüm tekrarlarının daha önce anlatılmamış hikayesi.
 • Yeni kayıp bölüm animasyonu Fury from the Deep’e dair inceleme.
 • İncelemeler ve yorumlar, haberler, ödüllü yarışmalar, Zaman ve Uzay Görselleştiricisi, The Blogs of Doom ve çok daha fazlası bu sayıda!

EKSTRA OLARAK!

 • Çift taraflı büyük boy poster
 • Dokuzuncu Doktor’un TARDIS konsol odasının dioraması.
 • Big Finish‘in 6 bölümlük bir hikayesinin dijital indirme kodu.

Doctor Who Magazine‘in 556. sayısı bugün yani 17 Eylül Perşembe günü satışa çıktı. Birleşik Krallık fiyatı 9.99 sterlin.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir