Doctor Who Magazine #556 SATIŞTA!

Doctor Who Magazine‘in Time Lord Victorious serisi ile ilgili ayrıntılı bir rehberi ve Dokuzuncu Doktor ve Rose‘un yer aldığı seri ile bağlantılı özel çizgi roman içeren son sayısı çıktı.

Doctor Who Magazine‘in bu ayki sayısı, Doctor Who‘nun yeni ve oldukça iddialı çoklu platform hikayesi Time Lord Victorious‘un bağlantısı sebebiyle hayranların mutlaka satın alması gereken önemli bir sayı. Time Lord Victorious hikayesi, roman ve çizgi romanlardan kaçış odalarına ve hatta canlı tiyatro gösterilerine kadar bir dizi farklı medyada anlatılacak. Evrenin en başında –Karanlık Zamanlar’da- geçen bu kapsamlı hikaye; gezegenlerini korkunç bir ırktan koruyan Sekizinci, Dokuzuncu ve Onuncu Doktorları hikayelerini anlatacak. Hayranlar ayrıca, Dalekler ve Ood ile birlikte yol arkadaşı Rose Tyler‘ı da görecek.

Doctor Who Magazine’in bu ayki sayısında yer alan önemli içerikler: 

 • Dokuzuncu Doktor ve Rose’un yer aldığı özel bir çizgi roman macerası olan Time Lord Victorious: Monstrous Beauty‘nin ilk bölümünü içeren 20 sayfalık ekstra içerik.
 • Time Lord Victorious hakkında ayrıntılı bir rehber ve serinin yapımcısı James Goss ile yapılan röportaj.
 • Tracy-Ann Oberman, TARDIS’ten gelen soruları cevaplıyor.
 • Russell T Davies, Paul Cornell ve Mark Gatiss gibi yazarların işlerinin de yayınlandığı Virgin Publishing’in Doctor Who: New Adventures romanlarına dair bir anma içeriği. .
 • The Fact of Fiction – 1964 yapımı Marco Polo hikayesine dair gerçekler. Ayrıca Waris Hussein, Brian Hodgson ve Derek Ware gibi isimlerle hikaye hakkında yapılan röportajlar.
 • 1970’lerin sonlarında yayınlanan bölüm tekrarlarının daha önce anlatılmamış hikayesi.
 • Yeni kayıp bölüm animasyonu Fury from the Deep’e dair inceleme.
 • İncelemeler ve yorumlar, haberler, ödüllü yarışmalar, Zaman ve Uzay Görselleştiricisi, The Blogs of Doom ve çok daha fazlası bu sayıda!

EKSTRA OLARAK!

 • Çift taraflı büyük boy poster
 • Dokuzuncu Doktor’un TARDIS konsol odasının dioraması.
 • Big Finish‘in 6 bölümlük bir hikayesinin dijital indirme kodu.

Doctor Who Magazine‘in 556. sayısı bugün yani 17 Eylül Perşembe günü satışa çıktı. Birleşik Krallık fiyatı 9.99 sterlin.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: