“Doctor Who: Worlds Apart” Dijital Koleksiyon Kartı Oyunu Çıkıyor!

Birleşik Krallık merkezli oyun yayıncısı Reality Gaming Group, blok zinciri (blockchain) teknolojisini kullanarak Doctor Who dijital takas kartı oyunu geliştirecek.

Reality Gaming Group, Doctor Who temalı dijital takas kartı oyunu geliştirmek ve yayınlamak için BBC Stüdyoları‘ndan lisans satın aldı.

Bu ortaklık, hayranların en sevdikleri karakterlerin dijital versiyonlarını toplayıp takas etmelerini ve sıra tabanlı yarışmalarda kapışmalarını sağlayacak.

Oyuncuların topladığı her bir takas kartı, blok zincirinde güvence altına alınan ve korunan, değiştirilemez bir token (NFT) olarak ayarlanacak; bu da, sahiplikle ilgili hiçbir kopya veya anlaşmazlık olamayacağı anlamına gelmekte. Doctor Who: Worlds Apart oyuncuları, oyunda kullanılabilecek veya diğer oyuncularla takas edilebilecek benzersiz dijital koleksiyon kartlarına sahip olacaklar.

Fiziksel takas kartlarında olduğu gibi, bazı kartlar diğerlerinden daha nadir olacak. Ve kartların tümü Doctor Who’nun kapsamlı geçmişinden gelen Doktorları, yol arkadaşlarını, dostları ve düşmanları içerecek.

Beş adet dijital kart içeren sınırlı sürüm paketleri, Ekim 2020’den itibaren satın alınabilecek. Bu sınırlı sürüm kartlar tükendikten sonra, başkalarıyla takas etme dışında bir daha satın alınamayacak.

Doctor Who: Worlds Apart dijital takas kartı oyunu mobil platformun ardından da 2021’de PC (bilgisayar) için yayınlanacak ve oyuncuların kafa kafaya gitmelerine olanak sağlanacak. Lansman sırasında daha fazla kart da erişilebilir hale gelecek.

Birleşik Krallık merkezli oyun yayıncısı Reality Gaming Group’un Dijital Varlık Ticareti (DAT) Platformu, herhangi bir IP’yi, özelleştirilmiş pazarlar kullanılarak hayranlar arasında takas edilebilecek nadir ve koleksiyonluk bir dijital varlığa dönüştürmek için yenilikçi blok zinciri teknolojisini kullanıyor.

İlklerin Firmasından, Bir İlk Daha

Firmanın ilk çalışması olan mobil AR (arttırılmış gerçeklik) savaş oyunu Reality Clash 2019’da piyasaya çıktı ve AR (arttırılmış gerçeklik), VR (sanal gerçeklik), coğrafi konumlandırma ve blok zinciri (blockchain) teknolojilerini bir araya getirerek yapabileceklerinin sınırları zorladı.

Reality Gaming Group‘un Kurucu Ortağı Tony Pearce oyun hakkında şunları söyledi: “Doctor Who’nun devasa topluluğuna hepimizin bildiği ve sevdiği takas kartlarını geliştirerek dahil etmek ve heyecan verici yeni bir dijital deneyim sunmak için BBC Stüdyoları ile birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Doctor Who: Worlds Apart‘ta kullanılan kartlar hem işlevsel hem de koleksiyonluk; bu nedenle dizinin hayranları oyunu oynarken bu deneyimin bir parçası olabilecek,” dedi.

BBC Stüdyoları Oyun ve İnteraktif İçerik Lisans Müdürü John Kavanagh: “BBC Stüdyoları’nın en iyi yaptığı şey bu. Yani yeni teknolojileri keşfetmek ve en ikonik markamızı, oyun endüstrisinin ilgisini çekeceğinden ve hayranları heyecanlandıracağından emin olduğumuz bir alana dahil etmek.”

Doctor Who: Worlds Apart ile ilgili her türlü bilgiyi sitemizdek ve www.doctorwho-worldsapart.com adresinde bulabilirsiniz.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir