River Song, The Diary of River Song’da K9’la Karşılaşacak

Alex Kingston, Ocak 2021’de yayınlanacak olan The Diary of River Song serisinin 8. sezonunda, Doktor’un karısı River Song‘un zaman ve uzaydaki maceralarını anlatan dört yeni sesli hikayede yer alacak.

Zaman yolculuğu yapan arkeolog ve maceraperest River Song, dizide Doktor’un pek çok bedeni ile karşılaştı. Hatta dizide karşılaştığından fazlası ile sesli hikayelerde karşılaştı ve bu en yeni sezonda Doctor Who dinleyicilerinin çok aşina oldukları birkaç karakterle daha karşılaşacak.

Doctor Who Magazine‘nin 555. sayısında açıklandığı üzere; Alex Kingston, Salome Haertel (android Rachel rolünde), Derek Griffiths (24. yüzyıldan savaş suçlusu Annam Henic rolünde), John Leeson (Doktor’un en sevdiği robot köpek K9 rolünde), Tracy Wiles (robot kedi FE-LINE. rolünde) ve Nicholas Briggs (Mechonoid rolünde) ile birlikte The Diary of River Song serisinin 8. sezonunda yer alacak.

Ayrıca, Big Finish‘in düzenli oyuncularından olan Jane Slavin muhteşem bir geri dönüş yapıyor. Uzay Güvenlik Servisi memuru Anya Kingdom rolünü yeniden canlandıracak.

River ve robotlar! Profesör River Song pek çok konuda uzmandır; ancak teknoloji becerileri, robotik arkadaşları ve düşmanlarıyla olan bu karşılaşmalarda test edilir.

Bu dört bölümde River; bir buz dünyasında Mechonoidler’le savaşacak, K9 ile ‘sonsuz evde’ buluşacak… ve değerli bir android dostunun yıldızlardaki kaderini keşfetmesine yardım edecek.

Dört bölümden oluşan kutu sette aşağıdaki bölümler yer alacak:

  • Slight Glimpses of Tomorrow yazarı James Goss
  • A Brave New World yazarı Tracy Ann Baines
  • A Forever Home yazarı Alfie Shaw
  • Queen of the Mechonoids yazarı Jonathan Morris

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir