River Song, The Diary of River Song’da K9’la Karşılaşacak

Alex Kingston, Ocak 2021’de yayınlanacak olan The Diary of River Song serisinin 8. sezonunda, Doktor’un karısı River Song‘un zaman ve uzaydaki maceralarını anlatan dört yeni sesli hikayede yer alacak.

Zaman yolculuğu yapan arkeolog ve maceraperest River Song, dizide Doktor’un pek çok bedeni ile karşılaştı. Hatta dizide karşılaştığından fazlası ile sesli hikayelerde karşılaştı ve bu en yeni sezonda Doctor Who dinleyicilerinin çok aşina oldukları birkaç karakterle daha karşılaşacak.

Doctor Who Magazine‘nin 555. sayısında açıklandığı üzere, Alex Kingston, Salome Haertel (android Rachel rolünde), Derek Griffiths (24. yüzyıldan savaş suçlusu, Annam Henic rolünde), John Leeson (Doktor’un en sevdiği robot köpek K9 rolünde), Tracy Wiles (robot kedi, FE-LINE. rolünde) ve Nicholas Briggs (Mechonoid rolünde) ile birlikte The Diary of River Song serisinin 8. sezonunda yer alacak.

Ayrıca, Big Finish‘in düzenli oyuncularından olan Jane Slavin muhteşem bir geri dönüş yapıyor. Uzay Güvenlik Servisi memuru Anya Kingdom rolünü yeniden canlandıracak.

River ve robotlar! Profesör River Song pek çok konuda uzmandır, ancak teknoloji becerileri robotik arkadaşları ve düşmanlarıyla olan bu karşılaşmalarda test edilir.

Bu dört bölümde River, bir buz dünyasında Mechonoidler’le savaşacak, K9 ile ‘sonsuz evde’ buluşacak… ve değerli bir android dostunun yıldızlardaki kaderini keşfetmesine yardım edecek.

 

Dört bölümden oluşan kutu sette aşağıdaki bölümler yer alacak:

  • Slight Glimpses of Tomorrow yazarı James Goss
  • A Brave New World yazarı Tracy Ann Baines
  • A Forever Home yazarı Alfie Shaw
  • Queen of the Mechonoids yazarı Jonathan Morris

 

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: