Rory Williams Yalnız Romalı Olarak Geri Dönüyor!

On Birinci Doktor’un yol arkadaşı, Amy Pond’un eşi ve Pandorica’nın iki bin yıllık gardiyanı… Rory’nin kendi sesli hikayesi olmasının vaktidir!

Efsaneler ondan bahsetti, Pandorica‘yı açmaya çalışanların kabusu oldu; medeniyetler gelip geçti ama O, her birinde ayak izi olan kahraman, bir gün bile görevini aksatmadı. O, Yalnız Romalı.

Yalnız Romalı bir gün olsun görev yerinden ayrılmadı… ancak görev yerini sıklıkla değiştirmiş olabilir.

The Lone Centurion hikayesi iki bölümüyle ön siparişte. Üstelik koleksiyonerler için üretilen özel üç disklik kutu setiyle! İndirmek isteyenler için online olarak da satın alınabiliyor.

Arthur Darvill, 2010 yılında Doctor Who’nun The Eleventh Hour bölümünde canlandırdığı Rory Williams karakteriyle bir kez daha bizlerle!

The Lone Centurion vol.1‘in içeridiği üç muhteşem hikaye şu şekilde:

Roma’ya Pandorica’yı araştırmaya giden Rory, kendini Kolezyum’da gladyatör olarak savaşmaya zorlanırken buluyor… Burada İmparator’un ailesinin dikkatini çekeceğinden habersiz… 

Gladiator, yazar: David Llewellyn

The Unwilling Assasin, yazar: Sarah Ward
I,Rorius, yazar: Jacqueline Rayner

Yapımcı Scott Handcock:

“Arthur ile daha önce de Big Finish projelerinde çalıştım. Sesli hikayeleri ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Frankestein hikayesinde beraber çalışmamızın sebeplerinden biri de buydu! Victor rolünde bir harikaydı! Daha fazla işe girişmek isteyen bir oyuncuyla çalışmak muhteşem! Arthur’un hikaye arkı sebebiyle Rory karekterine geri dönmekten çekindiğini biliyordum. Derken, The Lone Centurion ortaya çıktı.

Rory asırlarca Pandorica’nın açılmasını bekliyor. Bu esnada yaşanan bu üç hikayeyle karakterin farklı yönlerini de keşfetme şansımız olacak. Daha Arthur’a hikayeden bahsederken projede yer alacağını anlamıştım…”

Oyuncu Arthur Darvill de bu konuda yapımcıya katıldığını belirtiyor:

“Reddedemeyeceğim bir teklifti. Senaryoyu okur okumaz Rory’nin sesi için doğru kişiyi seçtiklerinden ben de emin oldum. Bu karakteri, farklı yönlerini keşfetmek üzere tekrar ziyaret etmek çok hoştu. Karakterle yaşanacak maceralarımın olması güzeldi. Efsanevi aynı zamanda eğlenceli. Sesli hikayelerde yapabileceklerinizin sınırı olmaması muazzam. Devasa hikayeleriniz var ve bütçenize uygun!”

The Lone Centurion vol.2 de ön siparişte… Vol.1 Mayıs 2021’de yayınlancak. Vol.2 ise Temmuz 2021’de meraklılarıyla buluşacak.

Kimler heyecanlı???

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir