Doktor, H.P. Lovecraft ile Tanışırsa…

TARDIS ekibini büyülü bir korku hikayesi bekliyor: The Lovecraft Invasion …

Lovecraftik kabuslar, Altıncı Doktor‘un bu hikayesinde gerçekleşiyor. Constance ve Flip de Haziran 2020’de meraklılarıyla buluşacak.

1930’larda New England’a inen üçlü, bir yazarın aurasının her zaman karanlık olmayacağını keşfedecekler gibi görünüyor.

Somnifax işgali, ev sahibinin kabuslarını gerçeğe dönüştürürken H.P. Lovecraft ile ilgili başka bir problem daha var. Dokunaçlı dev Cthulhu‘nun gerçek dünyaya kaçması yetmiyormuş gibi, TARDIS ekibi bir de yazarın sosyopolitik ideolojileriyle de uğraşmak zorunda.

Robert Valentine‘in yazdığı bu yepyeni tam kadro macera Doctor Who: The Lovecraft Invasion‘da başrollerde Colin Baker, Miranda Raison ve Lisa Greenwood ile olacağız.

Ufak bir özet;

Doktor, Constance ve Flip 51.yüzyıl avcısı Calypso Jonze’ye karşı güçlerini birleştiriyor. Amaçları, Somnifax’ı avlamak. Çünkü Somnifax silah donanımlı bir parazit ve bu parazit, konağı olduğu canlının kabuslarını gerçekleştiriyor. Ekip, bu paraziti Zaman Girdabı boyunca takip edip sonunda net bir adres elde ediyor. Fakat bu kez konak canlı farklı biri: Howard Philips Lovecraft!

Lovecraft’ın zihninde oluşan bu yaratık serbest kalıp da gezegeni yok etmeden önce Doktor’un Lovecraft’ın zihnine girip bu paraziti yenmesi gerekiyor. Acaba yazar ve Flip, Cthulhu Miti’ni aşabilecek mi? Peki Constance ve Calypso, meşhur yabancı düşmanı Providence Soylusu’na bakıcılık yaparken hayatta kalmayı becerebilecekler mi?

Yazar Rob Valentine:

The Lovecraft Invasion, benim en sevdiğim şeyleri bir araya getirmemle oluştu; Doctor Who ve H.P. Lovecraft eserleri. Bu eserlerle ilgili tek sorun; bu kadar iyi kalemi olan birinin bu denli ırkçı olması. Doktor ise bu durumda Constance ve Flip‘in yazarı eserlerinden uzak tutmaya çalışmasına izin verecek gibi görünüyor. Umalım da anlatıcı da onu taklit etsin.

Bu, benim uzun zamandır gerçekleştirmek istediğim bir karışımdı ve açıkçası; hala gerçekleştirebildiğime inanamıyorum. Bu hikayenin kafamdaki ilk taslağı, Doktor’un Cthulhu Miti ile macerası şeklindeydi.”

Hikaye için heyecanlı mısınız siz de?

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: