Doktor ve Bebek Yoda Karşı Karşıya!

Published On 11 Nisan 2020 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Doctor Who 2020 Hugo Ödülleri‘nde aday gösterildi.

1955‘ten beri her yıl verilen Hugo Ödülleri, bilim kurgu camiasının en prestijli ödülüdür ve Dünya Bilimkurgu Topluluğu (“Worldcon”) üyeleri tarafından oylanarak verilir.

2019 yapımı “Resolution” bölümü En İyi Dramatik Sunum (Kısa Biçim) kategorisinde aday gösterildi. The Good Place, The Expanse, Watchmen ve The Mandalorian dizileri ise Doctor Who‘nun karşısında yer alan güçlü rakipler.

En İyi Dramatik Sunum (Kısa Biçim) kategorisine dair detaylar:

  • The Good Place dizisinin “The Answer” bölümü, yazar Daniel Schofield, yönetmen Valeria Migliassi Collins (Fremulon/3 Arts Entertainment/Universal Television)
  • The Expanse dizisinin “Cibola Burn” bölümü, yazar Daniel Abraham & Ty Franck ve Naren Shankar, yönetmen Breck Eisner (Amazon Prime Video)
  • Watchmen dizisinin “A God Walks into Abar” bölümü, yazar Jeff Jensen ve Damon Lindelof, yönetmen Nicole Kassell (HBO)
  • The Mandalorian dizisinin “Redemption” bölümü, yazar Jon Favreau, yönetmen Taika Waititi (Disney+)
  • Doctor Who dizisinin “Resolution” bölünü, yazar Chris Chibnall, yönetmen Wayne Yip (BBC)
  • Watchmen dizisinin “This Extraordinary Being” bölümü, yazar Damon Lindelof ve Cord Jefferson, yönetmen Stephen Williams (HBO)

Kazananlar Ağustos ayında açıklanacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın