Eski Yol Arkadaşından 11. Sezona Eleştiri

1966-69 yılları arasında İkinci Doktor’un yol arkadaşlarından Jamie McCrimmon‘ı canlandıran Frazer Hines, The Sun gazetesine verdiği röportajda dizinin yeni dönemine dair görüşlerini paylaştı.

Jamie McCrimmon rolünde Frazer Hines

“Ben eski kafalı biriyim, Rosa Parks hakkında bir şeyler öğrenmek istemiyorum. Tarihin akışını değiştirince Kennedy’nin suikasta uğramayabileceğini öğrenmek istemiyorum. Benim görmek istediğim şeyler, böcek gözlü yaratıklar. Haftanın yaratığının ne olacağını görmek istiyorum.” diyen Hines, sözlerine şöyle devam etti:

“Konunun birkaç bölüme yayılmış olduğu hikayeleri seviyorum ben. Şimdiki bölümlerin konusu tek seferde bitiyor. Başı, ortası ve sonu var; o kadar… Bizim zamanımızda bölüm Cumartesi akşamı biterdi, Pazar günü parkta veya Pazartesi günü okul bahçesinde tartışır dururdunuz: ‘Acaba ne olacak? Doktor yakalandı, acaba yaratık onu yiyecek mi?’ diye. Şimdiyse her şey anında çözülüyor. Siz bana eski kafalı deyip geçin en iyisi.”

11. sezondan memnun olmayan tek eski yol arkadaşı Frazer Hines değil. Birinci ve İkinci Doktor’un yol arkadaşlarından Polly Wright‘ı canlandıran Anneke Wills de yeni döneme ayak uyduramadığını itiraf etti:

“Jodie çok sevimli, ama dürüst olmam gerekirse, yeni sezonun ilk bölümünün çoğunu izlememe rağmen devam edemedim. Çünkü alıştığım Doctor Who bu değil. 11. sezon, yeni dünya için yapılmış bir Doctor Who sezonu ve ben artık bu yeni dünyanın bir parçası değilim. Ama beni dahil etmek isterlerse de hayır demem!”

Polly Wright rolünde Anneke Wills

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Klasik seride yer alan Frazer Hines ve Anneke Wills’in yeni döneme yabancılık duyması doğal mı? Yoksa Chibnall’ın yaşadığımız dönemi yansıttığını söylediği 11. sezona sizler de yabancılık duydunuz mu?

İrem Duygu Doğan

22 yaşındayım. Diziyle 2010'da tanıştım. 2014'te düzenli olarak izlemeye başladım ve o zamandan beri hayranıyım.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir