River Song VS UNIT

Published On 7 Aralık 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Yüzyılın savaşında dostlar “düşman” oluyor ve herkes hayatta kalacak değil… Bir sonraki sesli hikaye seti UNIT – Incursions‘da, Kate Stewart, Osgood ve UNIT ekibi, River Song ile tanışacak… Fakat River ne kadar güvenilir?

Kate Stewart (Jemma Redgrave), Osgood (Ingrid Oliver), Josh Carter (James Joyce) ve Sam Bishop (Warren Brown) önümüzdeki sene maceraya kaldıkları yerden devam edecekler. Bu yeni macerlarda UNIT‘in yolu Doktor’un eşi Profesör River Song ile kesişecek. Ama River, UNIT‘in yanında yer almayacak… Spoiler, tatlım!

Üç yeni macera Mayıs 2019 yayınlanmış olacak.

This Sleep of Death yazar Jonathan Morris 
Tempest yazar Lisa McMullin 
The Power of River Song (iki bölüm) yazar Guy Adams

Jonathan Morris‘in yazdığı This Sleep of Death, geçen yılın Aralık ayında Ana Seri‘de yayınlanan Altıncı Doktor’un Statik hikayesinin sonrasında geçiyor. UNIT‘in karşılaşacağı şey, korkunç bir hikayeyi nihayete erdirecek.

Hiçliğin ortasında, Abbey Marston‘a yakın bir yerde bir karavan parkı vardı. Her şeyden kaçmak için mükemmel bir yer. Yakınlarında eski zamanlarda insanların kurban edildiği bir taş çember vardı. Biraz uzağında Büyük Savaş’ta yapılan açıklanmayan şeylerin araştırıldığı eski bir Kraliyet Hava Kuvvetleri araştırma istasyonu bulunuyordu.

Tek bir kural vardı: telsiz, teyp ve taşınabilir televizyon kullanımı kesinlikle yasak. Anlarsınız ya, insanlar buraya tüm bunlardan uzaklaşmaya gelir.

Kimse sesi duymak istemez. Kimse sesteki statiği duymak istemez.

Kimse hayaletleri duymak istemez.

Lisa McMullin‘in yazdığı Tempest hikayesinde UNIT ekibi İskoçya Hebrides‘de tehdit altındaki bir sondaj kulesinde görevdelerdir ve hava soğuk bir esinti vardır…

Guy Adams‘ın yazdığı The Power of River Song hikayesinde UNIT ekibini, gizemli kıvırcık saçlı bir amirin yönettiği, tamamen yenilebilir enerji üzerine yürütülen bir bilimsel projeye yardım ederken bulacağız. Ve bu görevde, ekipten biri kendini zaman kazandırmak feda edecek.

UNIT: Incursions Mayıs 2019‘da yayınlanacak. -Detaylar yakında açıklanacak.-

Yeni haberler için takipte kalın.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir