VIVE Cosmos İle TARDIS’e!

Published On 14 Eylül 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

Hadi hadi, itiraf et. Sen de Tardis‘in içine bodoslama dalıp yolculuk yapmak istiyorsun. Bu yolculuk sadece kurgusal bir gerçeklik olsa da umrunda değil, gerçekleşmesini istiyorsun. Sana çok fiyakalı bir hilenin haberini vereceğim.

HTC ve BBC Stüdyoları bizlere bu hevesimiz için bir bilet vemek üzere ortaklığa girdi. Sanal gerçeklik yolu ile Tardis‘e daha yakından bakabileceğiz.

26-27 Eylül tarihlerinde, Hackney’s Protein Studios (Londra)’u ziyaret edenler Tardis‘e adım atabilecek. Doktor‘a Doctor Who: The Edge of Time‘da eşlik eden yol arkadaşı pozisyonunda görev başı yapabilecek.

HTC şu sıralar VIVE Cosmos‘un kutlamalarını yapmakta. VIVE Cosmos, bilgisayar bazlı sanal gerçekliğin en son versiyonu. Katılımcılar Doctor Who: The Edge of Time‘ı ilk deneyen kişiler olacaklar. Bu proje ise Maze Theory tarafından tasarlanmıştı.

Tardis‘e girdikten sonra, oyuncular kendi başlarına Doktor ile etkileşime geçecekler ve uzay gemisini kullanmayı deneyecekler.  Ve ardından da ‘Gerçeklik Virüsü‘nün ardındaki gizemi çözmek üzere gizimli bir maceraya adım atacaklar.

Etkinlikte ziyaretçiler HTC‘nin ürettiği en son model VR başlık, VIVE Cosmos gibi ürünleri deneyecekler. Bu ürünler benzerlerine göre piyasadaki kullanım alanı en geniş olan ürünler.

Hayranlar 15 dakikalık ücretsiz denemlere kayıt olabilecek ya da etkinlik günü ziyaret ederken şanslarını deneyebilecekler.

Hatırlatmakta fayda var. Bu oyunu oynamak için 12+ yaş gerekli.

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın