Jodie Whittaker’ın 2022 Özel Bölümlerinden Sonra Diziden Ayrılacağı Söyleniyor

Mevzubahis habere göre, Jodie Whittaker‘ın önümüzdeki yıl yani 2022‘de yayınlanacak olan iki özel bölümden sonra Doctor Who‘dan ayrılacağı iddia ediliyor.

Jodie Whittaker‘ın yıl sonunda yayınlanacak olan 13. sezonun ardından Doctor Who‘dan ayrılacağına/ayrılabileceğine dair söylentiler, yıl başından beri ciddi bir ivme kazanmıştı ve Doctor Who hayranları da bu ayrılma söylentilerinin ardından Whittaker‘a desteklerini göstermek için sosyal medyada yerlerini aldılar.

Şimdi ise, The Mirror‘ın yayınladığı yeni bir habere göre; Whittaker‘ın rejenerasyonunun gelecek sezonun ardına ötelendiği iddia ediliyor. Haberin çıkış kaynağına göre; Whittaker, TARDIS’i 14. Doktor’u canlandıracak oyuncuya devretmeden önce, 13. sezonun ardından iki özel bölümde daha yer alacak.

Bu iddiaların ve The Mirror‘ın yaptığı haberin ardından RadioTimes, yapılan haberin doğruluğu hakkında bilgi almak için BBC’ye ulaşmış, BBC bu konuda açıklama yapmayı kabul etmemiş. Yani henüz hiçbir şey kesin değil.

Bizim bu haberi yapmamızın sebebi ise “Hayır Jodie gitmiyor, daha kalacak dizide,” demek değil, izleyicileri genel sürece dair bilgilendirmek.

The Sun ve The Mirror gazeteleri yıllardır Doctor Who hakkında yalan yanlış haberler yapıyorlar. Yapılan bu haberlerin çok büyük bir kısmının yalan olduğunu zaman içerisinde gördük. 3-5 tane doğru haber, yapılan haberlerin genelinin yalan/yanlış haberler olduğu gerçeğini değiştirmez. Daha önce, bundan 5 ay önce, Jodie 13. sezon sonunda ayrılıyordu. Şimdi de 13. sezondan sonra yayınlanacak olan 2 özel bölümden sonra ayrılacak. Bu haberlerin ikisinde de hep bir “içerdeki adam” var. Bu içerdeki adam da nedense hep yanlış haber veriyor ama The Mirror ya da The Sun inanmaya devam ediyor. Hani derler ya; bir şeyi sürekli söylersen olurmuş, diye.

İşte bunların haberleri de böyle, daha ilk sezondan itibaren gideceğini söylemeye başladılar ve bir gün gittiğinde ise haberleri doğru olmuş olacak. Bir de ilk haberlerin büyük bir kısmı “reytingler düşük olduğu için Jodie kovulmuş,” şeklindeydi; birileri bunu görüp, buna inanacak ve Jodie gerçekten gittikten sonra da “düşük reytinglerden sebep kovulmuş,” demeye devam edecek.

The Mirror daha yakın zamana kadar bir sesli hikayeyi, “yeni Doctor Who filmi geliyor,” şeklinde haber yapmıştı.
The Sun ise, yıllar önce “Steven Moffat, BBC kantininde kanal patronları ile kavga etmiş ve diziden kovulmuş. Ancak çekimler yarım kaldığı için geri çağırmışlar, Moffat kalan bölümlerin yönetmenliğini yapıp gidecekmiş,” şeklinde haber yaptı. Moffat, bu haberin üstüne, 2 sezon daha çekti.

Diyeceğim şudur ki; haberler resmi kaynaklardan gelmediği sürece inanmayın ve o haberlere göre hareket etmeyin.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: