Jack Harkness Çizgi Romanı Askıya Alındı!

Doctor Who 2021 Eventi” olarak anılan çizgi romanın bir zamanlar satışta olduğu çeşitli internet siteleri, ürünün artık mevcut olmadığını/stokta olmadığını bildirdi ya da doğrudan ürün ilanını kaldırdı.

Yüzbaşı Jack Harkness‘ın yer aldığı, Jody Houser‘ın yazdığı ve çizimleri Roberta Ingranata tarafından yapılan çizgi roman ön siparişe sunulmuştu ve 16 Kasım 2021‘de piyasaya sürülmesi planlanıyordu.

Romanın 13. sezon ile bağlantılı olması amaçlanıyordu. İlk yayınlanan ve ardından düzenlenen tanıtım metninde, hikayenin dizinin ikinci bölümüyle doğrudan bağlantılı olacağı ifade ediliyordu.


Hayranların sevgilisi Yüzbaşı Jack Harkness‘ı sinsi Torchwood Enstitüsü‘ne karşı mücadele ederken göreceğimiz heyecan verici bir Doctor Who çizgi romanı!

Bir uzaylıyı pataklamakta olan -ve bu esnada oldukça iyi görünen- Yüzbaşı Jack, birdenbire açılan bir zaman penceresiyle kendini 19. yüzyıl Cardiff’inde bulur, yine!

Adımını attığı gibi kendisini Viktorya Dönemi Torchwood Enstitüsü ekibinin kapalı kapılar ardında bir işler peşinde olduğunu keşfederken bulur, rastgele açılan zaman pencereleri hakkında çözüm aradıklarını ummaktadır. Ancak beklenmedik bir şekilde, eski dostların yardımına ihtiyacı olduğunu fark edecektir.”

Bu cesur yeni hikaye, heyecanla beklediğimiz 13. sezonun ikinci bölümüyle doğrudan bağlantılı.

Alın, okuyun, ardından ilk kez -tekrar- okumak için zamanda geriye gidin…!


Bu; John Barrowman‘ın canlandırdığı Yüzbaşı Jack‘in yer aldığı bir yayının, oyuncunun ahlaksız davranışlarının afişe olmasının ardından iptal edilişinin üçüncü seferi.

Etkiletişimli tiyatro gösterisi Time FractureJohn Barrowman ile çektikleri bir görüntüleri programa dahil etme planlarından vazgeçti.

Big Finish ProductionsTorchwood: Absent Friends isimli sesli hikayesini, Aylık Yayınlar serisinin yayın programından çıkardı. Hikayede, John BarrowmanJack Harkness ve David Tennant da Onuncu Doktor olarak yer alıyorlardı.

Doctor Who 2021 Eventi” olarak anılan çizgi roman artık satışta değil.

İptaller, John Barrowman‘ın Torchwood setinde yaptığı uygunsuz davranışların yakın zamanda yayınlanan bir The Guardian makalesinde gün yüzüne çıkartılmasının ardından gerçekleşti.

2008‘de Torchwood‘un baş yapımcısı Julie GardnerJohn Barrowman‘ı setteki uygunsuz davranışlarından dolayı azarlamış ve bu durum haber olmuştu.

BarrowmanThe Guardian gazetesiyle temasa geçerek şu açıklamada bulundu:

“Geçmiş tecrübelerimden edindiğim bilgilerle, yaşanan sıkıntıya aşırı davranışlarımın sebep olduğunu görüyorum ve bunun için daha önce özür diledim. Kasım 2008‘de dilediğim özürden bu yana anlayışım ve davranışlarım da değişti.”

Barrowman, Ocak-Mart 2021 tarihleri arasında 13. sezonun çekimleri sürerken Cardiff‘teki evinde ikamet ediyordu ve Hertfordshire‘daki bir stüdyoda Dancing on Ice çekimlerinde sunucu olarak yer alıyordu. Dancing on Ice‘ın yapımcıları, Barrowman‘ın programa devam edip etmeyeceğine dair bir açıklama yapmadılar.

John Barrowman‘ın Cardiff’te kaldığı sürede 13. sezon için gizli olarak herhangi bir sahne çekip çekmediği bilinmiyor. Bu nedenle de; muhtemelen 2021 sonbaharında yayınlanacak olan yeni sezonun, oyuncuyu kuşatan iptaller silsilesinden etkilenip etkilenmeyeceğini anlamak imkansız.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir