Legacy of Time’ın Fragmanı Yayınlandı

Big Finish, Doctor Who sesli hikayelerinin yirminci yılını kutlamak için epey dolu bir program hazırlamış gibi duruyor.

Ancak en merakla beklenileni tam altı Doktor‘un, birçok yol arkadaşının ve Big Finish‘deki en büyük yan-sesli hikaye serilerindeki karakterlerin de yer aldığı efsanevi hikaye The Legacy of Time olmalı. Altı saatlik bu hikaye, meraklılarının en nadide koleksiyon parçası olacaktır.

Big Finish geçtiğimiz sene boyunca bu büyük proje hakkında ufak tefek parçalar paylaşmaktaydı. Fakat bu hafta, sonunda belirgin ve büyük bir paylaşım yaparak hikayenin trailerını yayınladılar. Trailerdaki ipuçlarından yola çıkarak bu hikayeden neler bekleyebileceğimize dair daha belirgin fikirlerimiz oluştu.

Doktor ve Profesörler

The Legacy of Time‘ın ilk duyurusundan bu yana, Doctor Who tarihinin iki büyük arkeolojisti ve profesörü Bernice Summerfield ve River Song‘un sonunda karşılaşacağını biliyorduk. Fakat bilmediğimiz şey, bu karşılaşmanın hangi Doktor döneminde olacağıydı. Fakat artık bu bilgiye de sahibiz:

Paul McGann‘ın canlandırdığı Sekizinci Doktor‘un döneminde…

The Legacy of Time hikayesi, McGann‘ın Doktor‘unun bu karakterlerle sesli hikayelerde ilk karşılaşması değil. The Company of Friends’de Bernice ile, Doom Coalition‘da ise River ile karşılaşmıştı, ki bu seride River’ın büyük bir rolü vardı. Ancak bu kez zamandaki muhtemel bir bozukluk sebebi ile karşılaşacaklar.

İlk tanışmaları Rememberence of the Daleks bölümünde olan Ace ve Counter-Measures ekibinin de yeniden buluşacaklar arasında olduğunu duyduk. Öte yandan, Üçüncü Doktor ve Jo‘nun da Kate Stewart ve Osgood ile karşılaşacağını biliyoruz.

Aile Kavuşması

Belki de en heyecanlı kavuşma Beşinci Doktor ve Jenny‘ninki olacak. Malumunuz; Beşinci Doktor ‘u canlandıran oyuncu Peter Davison, gerçek hayatta Jenny rolündeki Georgia Tennant‘ın babası ve bu hikayede önemli bir ekip olacakları da edinilen bilgiler arasında.

Siberadamlar‘ın Altıncı Doktor ile buluşmasına da şahit olacağız gibi. Olası bir diğer buluşma ise Bernice‘in Gallifrey Ekibi olan Romana ve Leela ile tanışması.

Trailer, altı Doktor‘un da dahil olduğu destansı bir hikaye etrafında dönüyor. Ki bu kadarı bile hikayeyi merakla beklememize sebep oluyor. Altı Doktor bir arada dendiğinde hepsinin toparlanıp bir ekip olacağı gibi bir algı oluşsa da, trailer yayınlandıktan sonra bunun o kadar da kesin olmayan bir fikir olduğu anlaşıldı. Zagreus gibi; Beş, Altı ve Yedinci Doktorların yepyeni karakterleri canlandırdığı bir durum söz konusu olabilir.

The Legacy of Time‘ın yayınlanmasına bir süre daha varken bu bilgilerle beklemek artık daha da zor ama bir o kadar da heyecanlı olacak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir