Big Finish: Savaş Doktoru Başlıyor!

“Seçtiğim isim Doktor. Seçtiğin isim verdiğin bir söz gibidir. O da, bu sözü bozan. O benim sırrım.”

Savaş Doktoru’nun yeni maceraları 2021’de bizlerle olacak.

Big Finish ve BBC Stüdyoları, dün tam kadrolu sesli hikaye serisi Doctor Who: The War Doctor Begins‘i duyurdu.

Yeni oyuncu Jonathon Carley, Haziran 2021‘de yayınlanmaya başlayacak dört adet kutu setten oluşacak bu yeni seride başrol oynamaya hazırlanıyor.

Savaş Doktoru‘nu ilk defa, 2013‘te yayınlanan The Name of the Doctor bölümünde tanımıştık. Sör John Hurt tarafından canlandırılan karakter toplamda 3 bölümde yer aldı. Bunlar; The Name of the Doctor, The Night of the Doctor ve The Day of the Doctor bölümleridir. Gerçi sadece The Name of the Doctor ve The Day of the Doctor bölümlerinde gerçek manada yer aldı. Ve bir de Big Finish‘te yer aldığı on iki sesli hikaye var.

John Hurt‘ün 2017’deki vefatının ardından Savaş Doktoru‘nun diğer maceralarının anlatılması mümkün olamadı ancak nihayet Savaş Doktoru‘nun ilk dönem maceralarını dinleyebileceğiz.

Doctor Who: The War Doctor Begins

Gallifrey ve Zaman Savaşı serilerinde kullanılan Zaman Lordu sembolü bu sefer alevler içinde…

Doctor Who: The War Doctor Begins serisinin her bir seti artık sadece BURADA; ya bir koleksiyoncu baskısı üçlü CD kutusu seti olarak, cilt başına 19,99 £ ‘dan başlayan fiyatlarla ya da cilt başına 16,99 £’ dan başlayan dijital bir indirme olarak ön sipariş için mevcut.

Big Finish dinleyicileri, tüm seriyi tek pakette (yani dört cildi bir arada) sadece 66 sterlinden ön sipariş vererek ciddi bir tasarruf edebilirler. (YN: Sterlin ve tasarruf evet, pek mantıklı değil ama durum ortada.)

Doctor Who: The War Doctor Begins serisine dair tüm detaylar, yani yazarlar ve hikaye detayları da dahil, çıkış tarihi yaklaştıkça duyurulacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir