Math Smith ve Karen Gillan Merlin’de Mi?

Julian Murphy ve Johnny Capps, Doctor Who yıldızlarını kadrolarına alma konusunda RadioTimes.com‘a konuştu.

Merlin‘in proje tasarımcıları, eğer zamanda geriye gidebilmeleri mümkün olsaydı ve yeniden oyuncu seçecek olsalardı hiçbir değişiklik yapmayacaklarını söylediler. Matt Smith ve Karen Gillan‘ın neredeyse başrol oynayacak olmaları gerçeğine rağmen.

RadioTimes.com‘un daha önce de duyurduğuna göre, Smith ile Gillan aslında Merlin ve Guinevere rolleri için başvurmuşlardı ki o zamanda henüz ikisi de yeterince duyulmamış oyunculardı.

Dün gece, RadioTimes.com ile olan canlı bir S&C oturumunda konuşan Julian Murphy ve Johnny Capps, yaptıkları oyuncu seçimlerinde hiçbir pişmanlıkları olmadığını söylediler – nihayetinde Colin Morgan ve Angel Coulby başrol olarak seçilmişlerdi.

“Oyuncu seçiminde oldukça zorlandığımız bir diziydi, o sevecenliğe ve çekiciliğe sahip olduğunu düşündüğünüz oyuncuları bulmak gerçekten zordu,” dedi Capps.

“İronik bir şekilde Karen Gillan da aynı zamanda Gwen‘i oynayacak kişilerin aday listesindeydi. Yeniden çağrılanlara tekrar baktığımızda neredeyse seçeceğimiz birçok iyi oyuncu varmış. Ama geriye bir dönüp baksak, tekrar seçim yapacağımız hiçbir rol olmazdı. Tüm kadronun güzel bir şekilde bir araya getirildiği o dizilerden bir tanesiydi. Her birinin kendi rolünü çok iyi oynaması bir yana, bunu yaparken her biri aynı zamanda eğleniyordu.”

Bu arada Murphy‘nin belirttiğine göre Morgan‘ı Smith‘in yerine seçmelerinin ana sebebi başrolün tamamıyla yaşı ile ilgiliydi. Genç Morgan‘ın yaşı role daha uygundu.

“Matt yerine Colin‘i seçme sebebimiz de oldukça basitti – Colin daha gençti,” dedi.

“Role getirdiği masumiyet daha fazlaydı ve bizim istediğimiz şey de zaten Merlin’in masum bir çocuktan bir erkeğe dönüşeceği hikayesiyle diziye başlamaktı.

“Yani nasıl gözükeceğini şimdi tahmin etmek oldukça zor. Ama o bölümde Colin‘den daha az masum gözükecek, daha açık ve kırılganlığını bu kadar çok gösterebilecek bir Merlin olsaydı çok daha farklı bir dizi olurdu.”

Tabii ki birkaç yıla Smith ve Gillan, Doctor Who‘nun beşinci sezonunda oynayacaktı ki büyük bir başarıyla devam edecekleri rollerdeyken diğer bir yandan da Merlin‘in beşinci sezonunda yaşadığı düşüş düşünüldüğünde – en sonunda her şeyin iyi gittiğini söylemek mümkün.

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: