Yeni Çoklu Platform Hikayesi “Time Lord Victorious” Geliyor!!

BBC Stüdyoları, bu yıl içinde birden fazla platformda yayınlanacak olan yepyeni Doctor Who hikayesi Time Lord Victorious’u duyurdu!


Aşağıda listelenen firmalar bu yepyeni hikayeyi anlatmak için güçlerini bir araya getirecek.

 • Penguin Random House
 • Doctor Who Magazine
 • Titan Comics
 • Escape Hunt
 • Big Finish Productions
 • Eaglemoss Hero Collector
 • Immersive Everywhere
 • Maze Theory
 • BBC Books
 • BBC Audio

Birlikte yeni ve daha önce anlatılmamış bir hikaye anlatacaklar. Time Lord Victorious hikayesi Ölümsüzlerin bile genç olduğu Evrenin Karanlık Çağlar’ında geçecek. Birkaç Doktor’un zaman ve uzay boyunca kendi gezegenleri olan Gallifrey’i korkunç bir ırktan korumalarını konu edinecek. Sekizinci, Dokuzuncu ve Onuncu Doktor yanında Rose Tyler ile birlikte bu hikayede yer alacak. Bunların yanı sıra, Dalekler ve Oodlar da bu hikayede yer alacak ve önümüzdeki aylarda yapılacak açıklamalarla yer alacak diğer karakterler de belli olacak.

Yapımcı James Goss: “Doctor Who lisansiyeleri*; canavarlarla, eğlenceyle ve sevgiyle dolu inanılmaz bir destanı anlatmak için bir araya geldi. Hikaye detayları öyle ayrı ayrı özelliklerde olsa da ortaya muazzam bir bütünlük koyuyor, bir evrenin bitiminden diğerinin başlangıcına dek. Açıklanacak daha çok şey var. Ancak lisansiyelerin ortaya koyduğu coşku ve fikirler nefes kesici. Çok eğlenceli olacak.”

Time Lord Victorious hikayesinin nasıl gelişeceğine dair çok az detay ortaya çıkmış olsa da bunun çok iddialı bir proje olduğunu inkar edemeyiz. Şüphesiz ki Doctor Who hayranları bu yeni hikayeyi anlatmak için bir araya gelen firmalara ve bu firmaların ürettikleri diğer eserlere aşina. Bu firmaların ürettiği işler arasında kitaplar, çizgi romanlar, sesli hikayeler, sesli kitaplar, figürler, VR oyunları ve dahası yer alıyor. Bir araya gelerek üretecekleri hikayenin nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

On iki hafta boyunca yayınlanacak ‘Doctor Who: Time Lord Victorious‘ hikayesinin yıl sonuna doğru yayınlanması planlanıyor.

Konu ile alakalı yeni bilgiler geldikçe Doctor Who Merkezi olarak güncel bilgileri sizlerle paylaşacağız.

*:  BBC Stüdyolarından aldığı lisansla Doctor Who ürünleri üreten firmalar; mesela sesli hikaye üreten Big Finish ya da çizgi roman üreten Titan Comics gibi.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

1 Response

 1. 21 Eylül 2020

  […] İlk duyurusu Nisan ayında yapılan Time Lord Victorious hakkında yayınladığımız habere burad… (YN: Aslında buradan kısa da olsa serinin ilk duyurusuna dair bir açıklama yer alacaktı. Ancak vazgeçtik ve direkt olarak sitedeki habere yönlendirmek istedik.) […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir