Montajda Spyfall’dan Neler Çıkarıldı?

Published On 27 Şubat 2020 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

İki parçalı Spyfall hikayesi ile bomba gibi bir sezona girdik. Efendi, usta isimler ve Doktor‘un tanıştığı tarihten ikonik isimler. Ve şimdi de bu haber!

Tahmin edersiniz ki çoğu projede olabildiği gibi Doctor Who‘da da bazı sahneler kurgu odasından çıkamıyor. Bu sahnelerden biri de Noor Inayat Khan‘ındı.

Sezonda yer alacak bazı önemli tarihi kişiliklerin haberini yapmıştık. Ve size Noor Inayat Khan‘ı da müjdelemiştik. Kendisi gibi bazı sahneleri de yitip gitmiş ne yazık ki.

Noor Inayet Khan

Kendisi İkinci Dünya Savaşı sırasında, Paris’te ilk kadın İngiliz ajanı olarak görev almıştı. 1943’te yakalanmış ve bir yıl sonra, 1944’te Dachau‘daki toplama kampında Naziler tarafından kurşuna dizilmiştir.

Aurora Marion & Instagram Gönderisi

Noor Inayat Khan‘ı canlandıran Aurora Marion instagramda bir paylaşım yapmış ve bu paylaşımda bölüm için çekilen bir sahnenin kesildiğinden bahsetmiş.

*Sadece ilgili kısmı ekleyeceğim.*

“[Bir kısım hikayeden sonra] Noor Inayet Khan rolüne seçildiğini ve bir BBC yapımı olan Doctor Who’da yer alacağımı öğrendim. İkinci Dünya Savaşı’nda Paris’te görev yapmış ilk İngiliz Kadın ajandı. İlk tarihî karakterim, bu büyüklükteki ilk işim ve kez sette silahla öldürülüşümdü. (Noor Inayet Khan Naziler tarafından vurulmuştu, ancak montajda bu sahne çıkarılmış.)…”

Oyuncunun bahsettiği sahne belki süre yüzünden, belki de Doktor‘un bölümdeki ilham verici konuşması ile ilgili olarak ekranda göstermek istememişlerdir…

Orijinal senaryonun yayınlanmasını ya da Andrew Pixley‘in Doctor Who Magazine‘de konuya değinmesini bekleyeceğiz.

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın