Titan Comics 13. Doktor’un Çizgi Roman Serisine Dair Açıklamalar Yaptı

Published On 30 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Titan Comics ve BBC Stüdyoları, Doctor Who: The Thirteenth Doctor serisine dair yayın detaylarını açıkladı.

On Üçüncü Doktorun yer aldığı bu yeni çizgi roman serisinde, Babs Tarr (Batgirl, Motor Crush), Sarah Graley (Rick and Morty), Katie Cook (Adventure Time), Ariela Kristantina (Mata Hari) ve Paulina Ganucheau (Zodiac Starforce) gibi önde gelen sanatçıların çizdiği varyant kapaklar kullanılacak.

Bu sonbaharda yayınlanacak olan On Üçüncü Doktor’un yepyeni çizgi roman maceralarında yeni yüzler görmeye hazır olun. Elbette yeni Doktor’u görmeye de…

Bu rejenerasyonda TARDIS’in kontrolünü inanılmaz bir ekip devralıyor: Eisner adayı yazar Jody Houser (Stranger Things, Mother Panic, Faith, Spider-Man), illüstratör Rachael Stott (Doctor Who, Motherlands) ve renklendirmeci Enrica Angiolini (Warhammer 40k).

Bu yeni çizgi roman serisinde Doktor‘un (Jodie Whittaker) en heyecanlı halini ve üç yeni arkadaşı Graham (Bradley Walsh), Yasmin (Mandip Gill) ve Ryan (Tosin Cole) ile tüm uzay ve zamanda yaptığı yolculukları göreceğiz.

Yazar Jody Houser dedi ki;

“Doctor Who’nun bana kattığı umudu seviyorum. Herkes maceraya atılabilir. Kaç yaşında olursanız olun, evrende keşfedilecek harika şeyler var. Bu yeni çizgi roman serisinde yeni Doktorumuzun neyi seçtiğini ve bu rejenerasyonu önceki rejenerasyonlarla karşılaştırıldığında benzersiz kılan şeyi keşfetmeyi gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum.”

Titan Comics bu yeni serisinin ilk sayısında, Doctor Who hayranlarının en sevdiği çizer Alice X. Zhang‘in, serinin ana çizeri Rachael Stott‘un, Babs Tarr (Batgirl, Motor Crush), Sanya Anwar (Assassin’s Creed), Paulina Ganucheau (Zodiac Starforce), Sarah Graley (Rick and Morty), Ariela Kristantina (Mata Hari) ve Katie Cook‘un (Adventure Time) çizdiği on üç çizim varyant kapak yayınlayacak.

Ayrıca Doctor Puppet isimli Youtube dizisinin yaratıcısı Alisa Stern‘in hazırladığı fotoğraf kapağı, cosplay kapağı ve Doctor Puppet kapağı varyant kapak olarak yayınlanacak.

Doctor Who: Thirteenth Doctor serisinin ikinci sayısında, Paulina Ganucheau ve Rachael Stott‘ın çizim kapaklarının yanı sıra fotoğraf kapakları da kullanılacak.

Doctor Who: Thirteenth Doctor #1, Titan Comics’in On Üçüncü Doktor için yaptığı daha büyük bir planın ufak bir parçası. Doctor Who: Thirteenth Doctor Vol. 0 isimli özel bir seride Doktor’un anılarını, eski bedenlerinde yaşadığı ve daha önce hiç görmediğimiz maceralarını 24 Kasım’da düzenlenecek olan Doctor Who Çizgi Roman Günleri’nde göreceğiz.

Doctor Who: The Thirteenth Doctor #1 Kasım ayından yayınlanacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir