Titan Comics 13. Doktor’un Çizgi Roman Serisine Dair Açıklamalar Yaptı

Published On 30 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Titan Comics ve BBC Stüdyoları, Doctor Who: The Thirteenth Doctor serisine dair yayın detaylarını açıkladı.

On Üçüncü Doktorun yer aldığı bu yeni çizgi roman serisinde, Babs Tarr (Batgirl, Motor Crush), Sarah Graley (Rick and Morty), Katie Cook (Adventure Time), Ariela Kristantina (Mata Hari) ve Paulina Ganucheau (Zodiac Starforce) gibi önde gelen sanatçıların çizdiği varyant kapaklar kullanılacak.

Bu sonbaharda yayınlanacak olan On Üçüncü Doktor’un yepyeni çizgi roman maceralarında yeni yüzler görmeye hazır olun. Elbette yeni Doktor’u görmeye de…

Bu rejenerasyonda TARDIS’in kontrolünü inanılmaz bir ekip devralıyor: Eisner adayı yazar Jody Houser (Stranger Things, Mother Panic, Faith, Spider-Man), illüstratör Rachael Stott (Doctor Who, Motherlands) ve renklendirmeci Enrica Angiolini (Warhammer 40k).

Bu yeni çizgi roman serisinde Doktor‘un (Jodie Whittaker) en heyecanlı halini ve üç yeni arkadaşı Graham (Bradley Walsh), Yasmin (Mandip Gill) ve Ryan (Tosin Cole) ile tüm uzay ve zamanda yaptığı yolculukları göreceğiz.

Yazar Jody Houser dedi ki;

“Doctor Who’nun bana kattığı umudu seviyorum. Herkes maceraya atılabilir. Kaç yaşında olursanız olun, evrende keşfedilecek harika şeyler var. Bu yeni çizgi roman serisinde yeni Doktorumuzun neyi seçtiğini ve bu rejenerasyonu önceki rejenerasyonlarla karşılaştırıldığında benzersiz kılan şeyi keşfetmeyi gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum.”

Titan Comics bu yeni serisinin ilk sayısında, Doctor Who hayranlarının en sevdiği çizer Alice X. Zhang‘in, serinin ana çizeri Rachael Stott‘un, Babs Tarr (Batgirl, Motor Crush), Sanya Anwar (Assassin’s Creed), Paulina Ganucheau (Zodiac Starforce), Sarah Graley (Rick and Morty), Ariela Kristantina (Mata Hari) ve Katie Cook‘un (Adventure Time) çizdiği on üç çizim varyant kapak yayınlayacak.

Ayrıca Doctor Puppet isimli Youtube dizisinin yaratıcısı Alisa Stern‘in hazırladığı fotoğraf kapağı, cosplay kapağı ve Doctor Puppet kapağı varyant kapak olarak yayınlanacak.

Doctor Who: Thirteenth Doctor serisinin ikinci sayısında, Paulina Ganucheau ve Rachael Stott‘ın çizim kapaklarının yanı sıra fotoğraf kapakları da kullanılacak.

Doctor Who: Thirteenth Doctor #1, Titan Comics’in On Üçüncü Doktor için yaptığı daha büyük bir planın ufak bir parçası. Doctor Who: Thirteenth Doctor Vol. 0 isimli özel bir seride Doktor’un anılarını, eski bedenlerinde yaşadığı ve daha önce hiç görmediğimiz maceralarını 24 Kasım’da düzenlenecek olan Doctor Who Çizgi Roman Günleri’nde göreceğiz.

Doctor Who: The Thirteenth Doctor #1 Kasım ayından yayınlanacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın