Doctor Who 11. Sezon Yönetmenleri Açıklandı

Published On 13 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

11. sezonu yönetecek isimler belli oldu.

Bölüm 1: Jamie Childs
Bölüm 2 ve 3: Mark Tonderai
Bölüm 4: Sallie Aprahamian
Bölüm 5: Jennifer Perrott
Bölüm 6: Sallie Aprahamian
Bölüm 7: Jamie Childs
Bölüm 8: Jennifer Perrott
Bölüm 9 ve 10: Jamie Childs

Yönetmenler, yönetecekleri bölümler ve daha önce yönettikleri dizi ve filmler;

Bölüm 1, 7, 9 ve 10‘un Yönetmeni Jamie Childs:
2015 yılında yayınlanan Poldark‘ın ilk sezonunu ve beraberinde bir sürü dizi yöneten Jamie Childs‘ın ilk Doctor Who çalışması olacak.

Bölüm 2 ve 3‘ün Yönetmeni Mark Tonderai:
12 Monkeys, The Five, Gotham, Lucifer ve Black Lightning gibi dizilerde yönetmenlik yapmış olan Mark Tonderai‘nin de ilk Doctor Who çalışması olacak.

Bölüm 4 ve 6‘nın Yönetmeni Sallie Aprahamian:
Eastenders dizisinde yazarlık ve metin editörlüğü ve Eldorado, This Life, Casualty, EastEnders ve Hetty Feather gibi dizilerde yönetmelik yapmış olan Sallie Aprahamian‘ın da ilk Doctor Who çalışması olacak.

Bölüm 5 ve 8‘in Yönetmeni Jennifer Perrott:
Hollyoaks, Doctors, Home and Away ve Newton’s Law gibi dizilerde yönetmenlik yapmış olan Jennifer Perrott‘ın da ilk Doctor Who çalışması olacak.

Chibnall daha ilk sezonunda 4 yeni yönetmenle çalışmak konusunda ne kadar mantıklı davrandı. Bunu sezon başladığında göreceğiz. Her ne kadar bu duruma ön yargı ile yaklaşmasam da en azından eski yönetmenlerden biri 1-2 bölüm yönetmeliydi. Tamamen yeni kadro ile sanki yeni dizi çekiyor gibi başlaması da heyecanlandırmıyor değil. 🙂

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir