Doctor Who 11. Sezon Yönetmenleri Açıklandı

Published On 13 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

11. sezonu yönetecek isimler belli oldu.

Bölüm 1: Jamie Childs
Bölüm 2 ve 3: Mark Tonderai
Bölüm 4: Sallie Aprahamian
Bölüm 5: Jennifer Perrott
Bölüm 6: Sallie Aprahamian
Bölüm 7: Jamie Childs
Bölüm 8: Jennifer Perrott
Bölüm 9 ve 10: Jamie Childs

Yönetmenler, yönetecekleri bölümler ve daha önce yönettikleri dizi ve filmler;

Bölüm 1, 7, 9 ve 10‘un Yönetmeni Jamie Childs:
2015 yılında yayınlanan Poldark‘ın ilk sezonunu ve beraberinde bir sürü dizi yöneten Jamie Childs‘ın ilk Doctor Who çalışması olacak.

Bölüm 2 ve 3‘ün Yönetmeni Mark Tonderai:
12 Monkeys, The Five, Gotham, Lucifer ve Black Lightning gibi dizilerde yönetmenlik yapmış olan Mark Tonderai‘nin de ilk Doctor Who çalışması olacak.

Bölüm 4 ve 6‘nın Yönetmeni Sallie Aprahamian:
Eastenders dizisinde yazarlık ve metin editörlüğü ve Eldorado, This Life, Casualty, EastEnders ve Hetty Feather gibi dizilerde yönetmelik yapmış olan Sallie Aprahamian‘ın da ilk Doctor Who çalışması olacak.

Bölüm 5 ve 8‘in Yönetmeni Jennifer Perrott:
Hollyoaks, Doctors, Home and Away ve Newton’s Law gibi dizilerde yönetmenlik yapmış olan Jennifer Perrott‘ın da ilk Doctor Who çalışması olacak.

Chibnall daha ilk sezonunda 4 yeni yönetmenle çalışmak konusunda ne kadar mantıklı davrandı. Bunu sezon başladığında göreceğiz. Her ne kadar bu duruma ön yargı ile yaklaşmasam da en azından eski yönetmenlerden biri 1-2 bölüm yönetmeliydi. Tamamen yeni kadro ile sanki yeni dizi çekiyor gibi başlaması da heyecanlandırmıyor değil. 🙂

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın