Özel Bölüm Çekimleri Zaten Tamamlandı

Published On 6 Mayıs 2020 | By Kerimcan Ayaz | Son Yazılar

Koronavirüs sebebiyle dünyanın karantinaya (sanal aleme) alınmasıyla birlikte, Doctor Who‘nun bir sonraki bölümü Revolution of the Daleks‘in bayram döneminde yayınlaması planının gecikeceğini düşünebilirsiniz.

Ama merak etmeyin: çekimler tamamlandı.

Ve yol arkadaşı Yasmin Khan‘ı canlandıran oyuncu Mandip Gill, bunun “iyi şans” olduğunu belirtti.

Diyor ki:

“Çekimleri tamamlayabilmemiz kesinlikle şansa denk geldi. Sanırım hep yapıldığı şekilde oldu – özel bölüm 12. sezon ile birlikte çekildi.”

Bu bilgi şu ana kadar öğrendiklerimizle tutarlı – mesela özel bölümün 12. sezonun çekimlerinin son safhasında kaydedildiği söylenmişti. Tabi ki, yeni tasarımlarıyla Clifton Asma Köprüsünün üzerindeki Dalek’leri görebilmiştik.

Yılbaşı programı bu sene çok farklı olabilir, Gill şöyle devam ediyor:

“Diğer birçok çekimin tamamlanmadığını unutuyorsunuz  – hiçbirinin özel bölümü çekilmedi. Yani evet, Doctor Who’nun özel bölümü bu yıl için iple çekilecek bir şey –özellikle bu kadar harika bir sezondan sonra.”

Başka bir konuşmada, Chris Chibnall ise şunu söyledi:

Revolution of the Daleks‘in post-prodüksiyon süreci devam ediyor. Ekibimiz görsel efektler üzerinde uzaktan çalışıyor ve biten çalışmaları gönderiyor.”

Görünüşe bakılırsa, yaratıcı endüstriler yani dizi/film sektörü yapım öncesi ve sonrası konularında istikrarlarını bozmuyorlar. Her şeyin yakında normale dönmesi dileğiyle…

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın