Satılık Doctor Who Kalesi!

Published On 6 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

Bir Doctor Who bölümünün çekimine ev sahipliği de yapmış olan ve tarihi 12. yüzyıla kadar uzanan kale satışa çıkarıldı.

Kamuya açık olmayan Glamorgan Vale‘deki Penllyn Kalesi, 1 milyon sterlin bedelle satışa çıkarıldı.

1135 yılına uzanan kale kalıntılarının yanı sıra, sekiz yatak odası içeren ve 2. dereceden koruma altına alınmış bir konak evi de bulunmaktadır.

Cowbridge yakınlarındaki 72 dönümlük arazinin içerisinde otlak, çeşitli padoklar ve ormanlık alan da bulunuyor.

Knight Frank emlak ofisinden Anthony Clay, yapı hakkında şunları söyledi: “Penllyn Kalesi, Vale of Glamorgan‘daki en önemli ev değilse bile, en önemli evlerden biridir.”

“Bu çok etkileyici bir mülki ancak biraz yorgun.”

Orijinal kale Gloucester Kontu Şerif Robert Norris‘in için inşa edildi.

Orijinal Norman kalesinin bazı parçaları, bir iç bahçe, bazı ahırlar, hangar/garaj, kullanılmayan bir yazlık ev ve su kulesi hala ayaktadır.

2006‘da yayınlanan Tooth and Claw bölümü bu mülkte çekildi. Bölümde David Tennant’ın canlandırdığı 10. Doktor, Kraliçe Victoria‘yı bir grup keşiş ve kurtadamdan kurtardı.

Not: Fakir BBC artık evini barkını satıyor. Parası kalmadı işte….

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın