Satılık Doctor Who Kalesi!

Published On 6 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Bir Doctor Who bölümünün çekimine ev sahipliği de yapmış olan ve tarihi 12. yüzyıla kadar uzanan kale satışa çıkarıldı.

Kamuya açık olmayan Glamorgan Vale‘deki Penllyn Kalesi, 1 milyon sterlin bedelle satışa çıkarıldı.

1135 yılına uzanan kale kalıntılarının yanı sıra, sekiz yatak odası içeren ve 2. dereceden koruma altına alınmış bir konak evi de bulunmaktadır.

Cowbridge yakınlarındaki 72 dönümlük arazinin içerisinde otlak, çeşitli padoklar ve ormanlık alan da bulunuyor.

Knight Frank emlak ofisinden Anthony Clay, yapı hakkında şunları söyledi: “Penllyn Kalesi, Vale of Glamorgan‘daki en önemli ev değilse bile, en önemli evlerden biridir.”

“Bu çok etkileyici bir mülki ancak biraz yorgun.”

Orijinal kale Gloucester Kontu Şerif Robert Norris‘in için inşa edildi.

Orijinal Norman kalesinin bazı parçaları, bir iç bahçe, bazı ahırlar, hangar/garaj, kullanılmayan bir yazlık ev ve su kulesi hala ayaktadır.

2006‘da yayınlanan Tooth and Claw bölümü bu mülkte çekildi. Bölümde David Tennant’ın canlandırdığı 10. Doktor, Kraliçe Victoria‘yı bir grup keşiş ve kurtadamdan kurtardı.

Not: Fakir BBC artık evini barkını satıyor. Parası kalmadı işte….

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir