12. Sezonun Limitli Sayıda BluRay Koleksiyoner Sürümü Yayınlanacak

Published On 8 Mart 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

BBC Worldwide, Tom Baker‘ın Doktor olarak yer aldığı ilk sezonun yeni Blu-ray kutu setinin yayınlanacağını ve bu yayına dair ayrıntıları açıkladı.

Doctor Who: The Collection – Season 1211 Haziran 2018‘de İngiltere‘de ve 26 Haziran 2018‘de de ABD‘de Blu-Ray olarak yayınlanacak.

Doctor Who hayranları ve klasik seri koleksiyonerleri için hazırlanan bu Blu-Ray sette, Lee Binding‘in tasarımının yer aldığı limitli sayıdaki özel kutunun içinde Peter Crocker ve Mark Ayres tarafından restore edilerek HD çözünürlüğe yükseltilen bölümler yer alacak. Bu yeni sürümde ayrıca bir sürü bonus içerikte olacak.

BBC Worldwide‘ın Uygulayıcı Yapımcısı Russell Minton bu yayına dair şunları söyledi:
Pek çok klasik seri bölümünü restore edip, “Collector’s Edition Blu-Ray” olarak yayınlayabilmek için BBC Worldwide‘da elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Buna da benim favorilerimden olan Tom Baker‘ın ilk sezonu ile başlamanın mutluluğu içerisindeyim. Ayrıca, mümkün olan yerlere ek arşiv görüntülerini ve yeni çekilen sahneleri de bölümlere eklemeye çalışacağız.

Tom Baker‘ın Doktor olarak ilk sezonu olan Sezon 12, The Ark in Space ve Genesis of the Daleks de dahil olmak üzere 20 bölümden oluşan beş hikayeden meydana geliyor. Aralık 1974 ve Mayıs 1975 arasında ilk kez yayınlanan bu sezonda Doktor‘a Sarah Jane Smith (Elisabeth Sladen) ve Harry Sullivan (Ian Marter) eşlik ediyor.

Yeni Blu-Ray sürümü, orijinal DVD‘lerdeki mevcut bonus malzemelerin yanı sıra aşağıdaki yeni içerikleri de içeriyor:

TOM BAKER IN CONVERSATION
Dördüncü Doktor ile bir saatlik yeni röportaj.

BEHIND THE SOFA
Tom Baker, Philip Hinchcliffe, Louise Jameson, Janet Fielding, Sarah Sutton ve Sadie Miller, 12. sezondan sahneler üzerine konuşuyor

YENİ YAPIM BELGESELLERİ
The Sontaran Experiment ve Revenge Of The Cybermen için

SÜRÜKLEYİCİ 5.1 SURROUND SES DÜZENİ
The Ark In Space ve Genesis Of The Daleks için

YENİ ÖZEL EFEKTLER (OPSİYONEL)
Revenge Of The Cybermen için.

GENESIS OF THE DALEKS – OMNIBUS FİLM SÜRÜMÜ
1975’ten beri yayınlanmadı

THE TOM BAKER YEARS
1991 yılında yayınlanan VHS sürümü

YAPIM BELGELERİ
BBC Arşivlerinden çıkartılan belgeler ve senaryolar.

Eklenecek diğer içerikler zamanla duyurulacaktır.

Güncelleme: 10/03/2018

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

One Response to 12. Sezonun Limitli Sayıda BluRay Koleksiyoner Sürümü Yayınlanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir