‘The Faceless Ones’ Yolda!!

Published On 6 Haziran 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

BBC Stüdyoları The Faceless Ones‘ın yayınlanacak bir sonraki Doctor Who çalışması olduğunu açıkladı.

The Power of the Daleks, Shada ve The Macra Terror‘den alınan gazla BBC Stüdyoları son süratte devam ediyor. Bir sonraki animasyon çalışmasının The Faceless Ones olacak. DVD, Blu-Ray ve steelbook seçenekleriye önümüzdeki sene satışta olacak.

Geliyor, O Geliyor…

Doctor Who‘nun dördüncü sezonundaki, büyük bir kısmı kayıp, sekizinci hikayesi ise The Faceless Ones. Bu hikaye ilk olarak 1967 yılında Nisan ayından Mayıs ayına dek altı bölüm olarak yayınlanmıştı.

Patrick Troughton‘ın Doktor rolünde olduğu hikaye, Chameleonlar olarak bilinen ve kimlik hırsızlığı yapan bir türle karşılaşılmasını anlatıyor.

The Faceless Ones bölümü Michael Craze‘in Ben , Anneke Wills‘in de Polly rolünde son kez rol aldığı bölüm.

Altı bölümlük hikayenin BBC Film ve Video Arşivinde sadece iki bölümünün kaydı bulunanabildi. Ancak kalan dört bölüme ait harici görüntü kayıtları, ses kayıtları ve fotoğraflara da ulaşılabildiği açıklandı. Ki bunlar da animasyon süreci için yararlı olabilecek miktarlarda.

Belki Şurada Mutlu, Küçük Bir Link Vardır

Altı yeni animasyon bölüm, tamamı renklendirilmiş ve yüksek çözünürlüklü halde DVD ve Blu-ray formatlarıyla 2020’de meraklısı Whovianlar ile buluşacak.

https://www.youtube.com/watch?v=tAMAxBFJBvE

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın