‘The Faceless Ones’ Yolda!!

Published On 6 Haziran 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Haberler

BBC Stüdyoları The Faceless Ones‘ın yayınlanacak bir sonraki Doctor Who çalışması olduğunu açıkladı.

The Power of the Daleks, Shada ve The Macra Terror‘den alınan gazla çalışmalara son sürat devam eden BBC Stüdyoları bir sonraki animasyon çalışmasının The Faceless Ones olacağını duyurdu. DVD, Blu-Ray ve steelbook seçenekleriye önümüzdeki sene satışta olacak.

Doctor Who‘nun dördüncü sezonundaki, büyük bir kısmı kayıp, sekizinci hikayesi olan The Faceless Ones, ilk olarak 1967 yılında Nisan ayından Mayıs ayına dek altı bölüm olarak yayınlanmıştı.

Patrick Troughton‘ın Doktor rolünde olduğu hikaye, Chameleonlar olarak bilinen ve kimlik hırsızlığı yapan bir türle karşılaşılmasını anlatıyor.

The Faceless Ones bölümü Michael Craze‘in Ben karakterini, Anneke Wills‘in de Polly rolünde son kez rol aldığı bölüm olma özelliği taşıyor.

Altı bölümlük hikayenin BBC Film ve Video Arşivinde sadece iki bölümünün kaydı bulunanabildi, ancak kalan dört bölüme ait harici görüntü kayıtları, ses kayıtları ve fotoğraflara da ulaşılabildiği açıklandı. Ki bunlar da animasyon süreci için yararlı olabilecek miktarlarda.

Altı yeni animasyon bölüm, tamamı renklendirilmiş ve yüksek çözünürlüklü halde DVD ve Blu-ray formatlarıyla 2020’de meraklısı Whovianlar ile buluşacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir