Time Lord Victorious: Daleks! Hakkında New York Comic Con’dan Haber Geldi

Bu yıl pandemi sebebiyle iptal edilen New York Comic Con ve MCM Comic Con güçlerini birleştirmiş ve Metaverse adını almıştı. Youtube üzerinden yapılan canlı ya da önceden kaydedilmiş yayınlar ile yeni bir formata bürünüp toplamda 3 ayrı panel ile Doctor Who hayranlarının meraklarını kısmen de olsa giderdiler.

Doctor Who panellerinin dün yayınlanan ikincisi Time Lord Victorious serisi hakkındaydı.

Daha önce Daleks! mini dizisi hakkında bir haber yapmıştık. Dün ise mini dizinin yayın tarihi ve ilk bakış videosu yayınlandı. Panelden gelen haberler kısaca aşağıdaki gibi.

Daleks! mini dizisi Nicholas Briggs, Joe Sugg, Anjli Mohindra ve Ayesha Antoine gibi yıldız isimlerle dolu bir seslendirme kadrosuna sahip; 10 dakikalık 5 bölümden oluşan bir animasyon dizisi.

Daleks! dizisinde Dalek İmparatorluğu‘nun korkunç bir güçle karşı karşıya geldiğini göreceğiz. Evrenin en korkulan ırkı olan Dalekler, efsanevi Islos Arşivi‘ni işgal ettiklerinde nihayet rakipleri ile karşılaşacak. Yaradılışın en büyük kütüphanesinde hangi eski ve ölümcül güç pusuda bekliyor? Yakında ana gezegenleri Skaro saldırıya uğrayacak ve Dalek İmparatoru kaçacak. Dalekler, eski bir düşmanın yardımıyla rakiplerini yenip gezegenlerini geri kazanabilirler mi? Yoksa bu, Daleklerin sonu mu olacak?

Daleks! mini dizisinin ilk bakış videosu ve fragmanı hayranlara ne olacağına dair bir fikir veriyor ve Mechanus gezegeninden gelen robotik bir uzaylı türü ve Daleklerin baş düşmanları olan Mechonoid‘leri tanıtıyor.

İlk defa klasik serinin 1965‘te yayınlanan The Chase hikayesinde gördüğümüz Mechonoidler 21. yüzyıl için yeniden modellendi ve eski düşmanlarıyla her an bozulabilecek bir ittifak kurdu.

Mechonoid Kraliçesi‘ni Anjli Mohindra, Baş Arşivci ve Mechonoid 2150‘i ise Ayesha Antoine seslendirecek.

Daleks!‘in ilk bölümü 12 Kasım Perşembe gününden itibaren Doctor Who YouTube kanalında ücretsiz olarak izlenebilecek.

YN: Gene iyisiniz he! Bedava Doctor Who içeriği var. Biz de çevirisini yayınlarız.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: