Tom Baker’ın Yazdığı Doctor Who Romanı

Published On 10 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Yazılar

James Goss’un kaleminden yeni bir Doctor Who romanı uyarlaması geliyor. 🙂 İlgililere duyrulur.

Doctor Who Meets Scratchman yada diğer kullanılan adıyla Doctor Who and the Big Game, Tom Baker ve Ian Marter‘ın birlikte kaleme aldığı ve çekmeyi planladıkları bir film projesiydi.

Hikayede, Doktor, Harry ve Sarah “Scratchman” olarak bilinen Şeytan‘la yüz yüze geleceklerdi. Filmde gözükmesi planlanan diğer düşmanlar ise Canlanan Korkuluklar, Dalekler ve Siberlerdi. Filmin finali ise dev bir tilt (pinball) masasında geçecekti.

Filmin konuk oyuncuları arasında Vincent Price ve Twiggy‘nin de yer alması ve James Hill tarafından yazılıp, yönetilmesi bekleniyordu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ancak filmin yapımına çeşitli sebeple asla başlanamadı. Ardından Marcus Hearn‘ün Doctor Who Magazine‘in 379. sayısında bu filmden bahsetmesi ve sinopsisini yayınlamasının ardından hayranlar hikayenin en azından Big Finish‘te yayınlanması için talepte bulunmaya başladılar. Geçtiğimiz sene yapılan bir röportajda Tom Baker da bu konu hakkında hevesli olduğunu ancak BBC ve James Hill‘de olan telif hakları sebebiyle işe başlayamadıklarını söyledi.

Aradan bir süre daha geçti ve karşımıza çok güzel bir haber çıktı. Douglas Adams‘ın City of Death senaryosunu romana uyarlayan James Goss bu sefer de Tom Baker‘ın senaryosunu/hikayesini romana uyarlayacak. Romanın 24 Ocak 2019’da BBC Books etiketiyle yayınlanması bekleniyor.

Like this Article? Share it!

About The Author

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın