Tom Baker’ın Yazdığı Doctor Who Romanı

Published On 10 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

James Goss’un kaleminden yeni bir Doctor Who romanı uyarlaması geliyor. 🙂 İlgililere duyrulur.

Doctor Who Meets Scratchman yada diğer kullanılan adıyla Doctor Who and the Big Game, Tom Baker ve Ian Marter‘ın birlikte kaleme aldığı ve çekmeyi planladıkları bir film projesiydi.

Hikayede, Doktor, Harry ve Sarah “Scratchman” olarak bilinen Şeytan‘la yüz yüze geleceklerdi. Filmde gözükmesi planlanan diğer düşmanlar ise Canlanan Korkuluklar, Dalekler ve Siberlerdi. Filmin finali ise dev bir tilt (pinball) masasında geçecekti.

Filmin konuk oyuncuları arasında Vincent Price ve Twiggy‘nin de yer alması ve James Hill tarafından yazılıp, yönetilmesi bekleniyordu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Ancak filmin yapımına çeşitli sebeple asla başlanamadı. Ardından Marcus Hearn‘ün Doctor Who Magazine‘in 379. sayısında bu filmden bahsetmesi ve sinopsisini yayınlamasının ardından hayranlar hikayenin en azından Big Finish‘te yayınlanması için talepte bulunmaya başladılar. Geçtiğimiz sene yapılan bir röportajda Tom Baker da bu konu hakkında hevesli olduğunu ancak BBC ve James Hill‘de olan telif hakları sebebiyle işe başlayamadıklarını söyledi.

Aradan bir süre daha geçti ve karşımıza çok güzel bir haber çıktı. Douglas Adams‘ın City of Death senaryosunu romana uyarlayan James Goss bu sefer de Tom Baker‘ın senaryosunu/hikayesini romana uyarlayacak. Romanın 24 Ocak 2019’da BBC Books etiketiyle yayınlanması bekleniyor.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir